GARMIN nüvi™ 3597LMT apžvalga ir palyginimas su 3590LMT modeliu

parašė Admin , 2013 m. spalio 11 d.

 

1415 300x150 GARMIN nüvi™ 3597LMT apžvalga ir palyginimas su 3590LMT modeliu GARMIN ir vėl GPS navigatorių rinkoje kilstelėjo kartelę aukštyn. GARMIN nüvi™ 3597 tai aukščiausios – PREMIUM klasės automobilinis GPS įrenginys. Klausimas ar rinkoje atsiras vietos tokiam brangiam įrenginiui, kita vertus žinant Lietuvos pardavimų statistiką, jau dabar galime teigti, kad šio modelio pardavimai tikrai nemaži ir lenkia visus lūkesčius.

GARMIN nüvi™ 3597 šiandienai yra geriausia automobiliui skirta navigacija. Rinka per pastaruosius kelis metus sumažėjo, bet paklausa profesionaliems ir ne universaliems navigatoriams tikrai išlieka didelė. GARMIN nüvi™ 3597 tikslas – būti moderniausiu įrenginiu rinkoje, kas panašu ir vyksta. Šis modelis turi magnetinį laikiklį, stiklinį lietimui jautrų ekraną, nuostabų „3D lane” pagalbininką ir t.t. (vėliau apžvelgsime tai išsamiau). Jei esate pasiruošę mokėti daugiau ir turėti aukščiausios klasės itin kokybišką įrenginį, tai GARMIN nüvi™ 3597 yra pats geriausias pasirinkimas.


Dizainas ir ekranas

GARMIN nüvi™ 3597 įrenginio išmatavimai yra 13.7x 7.8x 1.3cm(a/p/s), o sveria apie 193g. Pats korpusas yra šiek tiek plonesnis ir sandaresnis nei praeitų metų modelio GARMIN nüvi™ 3590. Pakuotėje rasite patį įrenginį, laikiklį su papildomu garsiakalbiu bei navigacijos įkrovimo lizdu, USB laidą, el. maitinimo laidą ir eismo pranešimų imtuvą (imtuvas bus tik pas LMT versiją, be to Lietuvoje kol kas ši informacija neprieinama).

1496 300x300 GARMIN nüvi™ 3597LMT apžvalga ir palyginimas su 3590LMT modeliuVienas iš didžiausių GARMIN nüvi™ 3597 patogumų yra magnetinis laikiklis, kuris laiko itin tvirtai, tačiau be vargo atskirsite įrenginį nuo laikiklio kai tik to prireiks. Beje, maitinimo laidas jungiamas ne į patį įrenginį, bet į jo laikiklį, todėl Jūsų GARMIN nüvi™ 3597 bus visada pasirengęs ir kelionei pėsčiomis, o įkrovėjo laido nereiks kas kartą išimti ir vėl prijungti.

Didelis 5-ių colių ekranas sukurtas pagal „multi-touch“ technologiją, todėl galėsite itin patogiai priartinti ar atitolinti žemėlapį dviejų pirštų pagalba, ši technologija turi ir daugiau privalumų. Ekranas palaiko 800×480 pikselių rezoliuciją ir yra ryškus bei spalvingas. Taip pat įrenginyje rasite įmontuotą pagreičio jutiklių sistemą, tai yra gan neįprasta, bet naudinga ir įdomi funkcija navigacijoje.

Įsigiję GARMIN nüvi™ 3597LMT  galėsite patogiai ir svarbiausiai nemokamai atsinaujinti žemėlapių informaciją kurią rasite oficialiame GARMIN serveryje, be to GARMIN (priešingai nei pvz. TomTom) nėra numatęs papildomų apribojimų ir spec. sąlygų, ko pasėkoje netektumėte šio puikaus privalumo.


Darbas, kitos funkcijos ir apibendrinimas

Vartotojo sąsaja yra pakitusi nuo anksčiau buvusio GARMIN nüvi™ 3590 modelio. Pačiam meniu rasite „Apps“ (liet. Programos) subkategoriją, kur galėsite prisijungti prie „ecoRoute HD“ sistemos, taip pat galėsite atlikti paieškas balsu, kol kas nepriimamos komandos lietuvių kalba, o ar ateityje ir mūsų kalba bus įdiegta šiuose įrenginiuose atsakyti negalime.

Žemėlapio grafika atrodo nuostabiai, lyginant su ankstesniais modeliais. Taip pat yra „split-screen“ funkcija, kuri perskirs ekraną į dvi dalis, vienoje dalyje Jūs matysite žemėlapį, o kitoje dalyje matysite 3D pagalbininką kuris padės susiorientuoti net ir pačiose sudėtingiausiose sankryžose. Navigacijos perspėjimai balsu skamba labai aiškiai ir pakankamai garsiai. GARMIN nüvi™ 3597 įrenginiuose naudojama išskirtinė nurodymų balsu sistema, tam, kad Jūsų navigacija kalbėtų natūraliau.

Realaus laiko eismo stebėjimo sistema taip pat atsinaujino, dabar galite įsijungti ekrano dešinėje naują langą, kuriame Jums rodys, kiek liko laiko iki galutinio taško, kokį atstumą jau įveikėte ir kiek dar liko įveikti bei kiek laiko sutaupys esamo maršruto keitimas nauju. GARMIN teigia, jog įrenginio baterija laiko apie 2val. GARMIN nüvi™ 3597 taip pat turi laisvų rankų funkciją, kurią galima įjungti balsu. Tiesa, eismo pranešimai bus tik GARMIN nüvi™ 3597LMT modelyje.

Nors GARMIN nüvi™ 3597 turi daug naujų funkcijų ir patobulinimų yginant su senesniais modeliais, visgi šis įrenginys kainuoja nemažai, bet viską apibendrinus galime drąsiai teigti, kad tai geriausias GPS įrenginys šiai dienai. Jei norite turėti geriausią, tai GARMIN nüvi™ 3597 yra skirtas Jums. Tik nepamirškite, kad ir net pats pažangiausias įrenginys turi savo minusų, o išleistos naujausios programinės įrangos versijos turi laikinų programinių klaidelių, kurias kaip įprasta GARMIN greitai ištaiso. Tai natūralus procesas visoje navigatorių rinkoje, kuomet išleidžiamas naujas modelis su nauja programa. Tad pirmieji perkantys su tuo turėtų susitaikyti, tačiau kas kartą atsinaujinus programinę įrangą visos mažytės klaidelės bus taisomos, o naujausia programinė įranga išleidžiama kartais net kiekvieną dieną tol kol bus pašalintos visos programinės klaidos. Pats atnaujinimas yra nemokamas, o tai gali atlikti visi vartotojai savarankiškai.


 • 5 colių aukštos raiškos ekranas su dviguba orientacija (galima naudoti horizontaliai ir vertikaliai)
 • „GARMIN Real Directions“ kartu su „GARMIN Real Voice“ funkcijomis
 • „HD Digital Traffic“ su nuolat atsinaujinančiais eismo perspėjimais
 • Balsu įjungiama navigacija, Bluetooth ir išmaniųjų telefonų palaikymas


Ryškus, aukštos rezoliucijos ekranas

GARMIN nüvi™ 3597 turi 5-ių colių aukštos rezoliucijos ekraną su galimybe patogiai valdyti informaciją esančią ekrane. Dviguba ekrano orientacija leidžia naudotis navigacija tiek horizontaliai, tiek vertikaliai.


Detalūs žemėlapiai su nemokamais atnaujinimais – LMT

1494 300x179 GARMIN nüvi™ 3597LMT apžvalga ir palyginimas su 3590LMT modeliuGARMIN nüvi™ 3597LMT pristatomas su detaliais Europos žemėlapiais. Su nemokamais (visam įrenginio gyvavimo laikui) žemėlapių atnaujinimais, su pilnu lankytinų vietų sąrašu ir naujausia navigavimo informacija. Esamą žemėlapį nemokamai galėsite atsinaujinti iki 4-ių kartų per metus, o tai galėsite daryti tol kol gyvuos jūsų turimas įrenginys, be jokių papildomų mokesčių ir be jokių paslėptų sąlygų.

Turėdama tiek daug informacijos, GARMIN nüvi™ 3597 navigacija leis Jums nesudėtingai ir patogiai surasti norimą adresą ir milijonus lankytinų objektų, tokių kaip verslo įstaigos, restoranai, parduotuvės, degalinės ir kt. Vertėtų žinoti, kad perkant įrenginį ne specializuotoje parduotuvėje, greičiausiai šios informacijos neturėsite, nes lankytinos vietos (kaip ir kita spec. informacija) yra įkeliama į navigatorių papildomai, tad prieš perkant reikia pasidomėti ne tik kaina, tačiau ir apie tai, ką gausite, t.y. kokią papildoma informacija yra sukelta į įrenginį.

GARMIN nüvi™ 3597LMT palaiko informaciją apie lankytinas vietas POI (points of interest), todėl nėra tikslo kiekvieną kartą įvedinėti adresą, o tiesiog pasirinkite jus dominantį objektą(-us) iš sąrašo ir vykite ten sekdami navigacijos nurodymus. Taip pat yra galimybė pridėti lankytinus objektus pačiam, arba kreiptis į specializuotas pardavimų vietas ar servisus.


Geriausia eismo išeitis

„HD Digital Traffic“ yra geriausia eismo išeitis. „HD Digital Traffic“ gauna atnaujinimus kas 30 sekundžių. Tai reiškia, kad jeigu Jūs važiuojate 100 km/h greičiu, tai Jūsų nüvi™ 3597LMTHD gali Jus įspėti apie eismą kas 800m. Kelyje toks įspėjimas gali sutaupyti nemažai laiko nes išvengsite didelių spūsčių ar beprasmio stovėjimo remontuojamame kelyje.

„HD Digital Traffic“ turi didesnį aprėpties plotą, kuris įtraukia tarpvalstybinius kelius ir greitkelius. „HD Digital Traffic“ aprūpintas didelės talpos atmintine, todėl gali priimti ir apdoroti didelius kiekius informacijos apie eismą esamame maršrute. Ši vertinga informacija gali padėti Jums apsispręsti – ar tęsti kelionę tuo pačiu maršrutu, ar ieškotis kito kelio.

Eismo įspėjimai atsiranda žemėlapio šone, todėl Jūs nuolat matysite žemėlapį. Šie įspėjimai taip pat yra pranešami balsu. „GARMIN Traffic“ yra įjungiamas bei valdomas balsu. „GARMIN Traffic“ gali suteikti informaciją, tokią kaip, kiek minučių vėluosite į atvykimo tikslą ir ar yra įmanomų apvažiavimų.


Valdymas balsu

GARMIN nüvi™ 3597LMTHD gali būti įjungtas balsu. Kalbėkite ir jūsų įrenginys protingai atsakys. Jums neteks sustoti tam, kad nustatytumėte navigaciją, o rankos visada liks ant vairo, taip užtikrinamas saugus eismas. Žinoma, galėsite naudotis ir liečiamu ekranu.

Deja, bet kol kas Lietuvių kalba šios funkcijos neveikia.


GARMIN Real Directions™ su GARMIN Real Voice™

GARMIN nüvi™ 3597LMTHD eismo nurodymai balsu įgauna visiškai naują prasmę,  su „GARMIN Real Directions“ jausitės taip, lyg šalia važiuotų bičiulis ir sakytų kur sukti. „GARMIN Real Voice“ yra naujai sukurta kalbos technologija, kuri skamba kur kas natūraliau, draugiškiau. „GARMIN Real Directions“ ir „GARMIN Real Voice“ galite rasti tik GARMIN navigacijų linijoj, deja ši funkcija kol kas neveikia Lietuvių kalba.


Bluetooth palaikymas

Savo navigaciją galite prijungti prie kito įrenginio, tokio kaip išmanusis telefonas. Taip galėsite naudotis navigacijoje įrengta laisvų rankų funkcija. Laikydami telefoną kišenėje Jūs vis tiek galėsite atsiliepti ar paskambinti telefonu neatitraukiant akių nuo kelio, o rankų nuo vairo.


„Smartphone Link“ palaikymas

„Smartphone Link“ yra nemokama programa, kurios dėka GARMIN nüvi™ 3597 prijungiamas prie iPhone ar Android telefono. Tai leidžia lengviau dalintis informacija, tokia kaip kur palikote automobilį, kur esate bei važiuojate ir pan.

„Smartphone Link“ taip pat leidžia prisijungti prie „GARMIN Live Services“, naudinga informacija apie orą ar eismą realiu laiku. „GARMIN Live Services“ yra visiškai nemokama.


Išsamūs nurodymai, kuriuos matom ir girdim

1491 300x168 GARMIN nüvi™ 3597LMT apžvalga ir palyginimas su 3590LMT modeliu„Active Lane Guidance“ su nurodymais balsu, iš anksto perspės apie būsimą manevrą. Priartėjus prie kliūties, ekrane animuotos ir ryškios linijos Jums parodys, kurią juostą reikia užimti, taip pat Jums padės draugiškas balsas. „Birds eye“ funkcija leis jums žiūrėti į sankryžą iš viršaus. „photoReal“ funkcija leis jums matyti realistiškai atkurtas sankryžas, kartu su aplinkiniu kraštovaizdžiu. GARMIN nüvi™ 3597 taip pat atkuria ir kelio ženklus.


Modernus stilius

GARMIN nüvi™ 3597 rafinuotas stilius tiks prie bet kokio automobilio salono. Saugus magnetinis laikiklis laiko ir įkrauna Jūsų GARMIN nüvi™ 3597 kol Jūs važiuojate.


Daugiau informacijos ekrane

1493 196x300 GARMIN nüvi™ 3597LMT apžvalga ir palyginimas su 3590LMT modeliuGARMIN nüvi™ 3597 žemėlapį rodo nuolat, o kita informacija atsiranda šone. Norint daugiau informacijos, tiesiog reikia ištarti atitinkamą komandą balsu arba paliesti ekraną. Navigacija Jums visada praneš apie netoliese esančias kolonėles, restoranus, poilsiavietes.

GARMIN nüvi™ 3597 rodo greičio ribojimus, Jūsų esamą greitį ir tikslų atvykimo laiką. Navigacija praneš apie zonas, kuriose yra mokyklos, taip pat atkurs pastatus 3D formatu, taip bus lengviau orientuotis aplinkoje.

Naudokite „GARMIN Express“ tam, kad Jūsų navigacija būtų visada aprūpinta naujausiais žemėlapiais ir programinės įrangos atnaujinimais. Tai yra pats greičiausias ir patogiausias būdas atnaujinti Jūsų įrenginį.


 

GARMIN nuvi 3590LMT vs 3597LMT

Pastaba: Šis palyginimas atliktas remiantis gamintojo pateikiama informacija. Gali būti, kad kai kurios funkcijos nėra čia aprašomos.

GARMIN nuvi GPS

GARMIN nüvi™ 3590

35901 300x191 GARMIN nüvi™ 3597LMT apžvalga ir palyginimas su 3590LMT modeliu

GARMIN nüvi™ 3597

3597 300x184 GARMIN nüvi™ 3597LMT apžvalga ir palyginimas su 3590LMT modeliu

 

GARMIN nuvi 3590LMT

GARMIN nuvi 3597LMT

Modelis GARMIN nuvi 3590LMT GARMIN nuvi 3597LMTHD
Modelio įpatybės nuvi 3590LMT yra modelis is „GARMIN 2012 PREMIUM serijos.“ nuvi 3597LMT yra modelis iš „GARMIN 2013 PREMIUM serijos.“
Skirtumai
Dydis, Ilgis x Aukštis x Plotis: 5.4″W x 3.4″H x 0.5″D (13.8 x 8.7 x 1.3 cm) 5.4″W x 3.1″H x 0.5″D (13.8 x 7.7 x 1.3 cm)
Ekrano dydis: 4.4″W x 2.5″H (11.1 x 6.3 cm); 5″ įstrižainė (12.7 cm) 4.3″W x 2.9″H (10.9 x 6.5 cm); 5″ įstrižainė (12.7 cm)
Svoris: 203 g 192 g
Baterijos budėjimo trukmė: Iki 4 valandų Iki 2 valandų
Pranešimai balsu: Taip Taip (su“ GARMIN real directions“)
Bluetooth® bevielė technologija: Taip Taip
Pėsčiųjų navigavimo funkcija (naviguoja kai vaikštote pėsčiomis mieste) Gaukite išsamesnius miesto žemėlapius su pėsčiųjų takais ar viešuoju transportu Ne
Navigavimas pagal pažymėtas nuotraukas : Taip Ne
         Kiti pastebimi skirtumai

Naujas GARMIN nüvi™ 3597 turi šias funkcijas:

Laikiklis

1. Naujas magnetinis laikiklis

Funkcijos

1. Eismo juostų pagalbininkas (Active Lane Guidance)

2. Eismo perspėjimai

3. Rodo gatves, kuriose esate

4. Informacija apie tai kas laukia priešakyje

5. Mokyklų zonų perspėjimai


 • Ekrano rezoliucija: 800 x 480 pikselių
 • Ekrano tipas: multi-touch, stiklinis, dvigubos orientacijos
 • Baterija: pakraunama lithium-ion
 • Didelio jautrumo imtuvas
 • Visos Europos žemėlapis
 • Žemėlapių atnaujinimai visam gyvenimui
 • nüMaps garantija
 • 3-D vietovės vaizdas
 • 3-D pastatų vaizdas
 • Įmontuota atmintis
 • Atminties kortelių palaikymas microSD™ ( komplektacijoje nėra)
 • Kelio taškas/mėgstamiausi/vietovės: 1000
 • Maršrutai: 100
 • Balso perspėjimai (Vidinis ir laikiklio garsiakalbiai)
 • Balsu įjungiama navigacija (naudojimasis navigacija balsu)
 • Eismo atsinaujinimai visam gyvenimui (Skaitmeninis 3D eismas)
 • Eismo juostų pagalbininkas
 • Sankryžos vaizdas (rodo sankryžos ženklus) („photoReal“ ir „Birds Eye“ vaizdai)
 • myTrends™ (nuspėja Jūsų maršrutą)
 • trafficTrends™ (Suskaičiuoja kryptis remiantis eismo judrumu)
 • Automatiškai atrenka keletą krypčių (suteikia tiksliausią maršrutą)
 • Pasirinkti pagal ką norit važiuot (per greitesnį laiką, mažiausią atstumą, šunkeliais)
 • Maršruto vengimas (vengti greitkelių ir pan.)
 • Greičio limito indikatorius
 • Kur aš esu? (ieškoti artimiausios ligoninės, kavinės, degalinės ir pan.)
 • GARMIN Garage™ mašinų palaikymas (atsisiųsti naujas mašinų ikonas)
 • GARMIN Garage™ balso palaikymas (atsisiųsti skirtingus balsus)
 • Palaiko išmaniuosius telefonus su Android operacine sistema per SmartPhoneLink

 Video apžvalga