Sveiki, turbūt retas kuris domisi dronais ir nežino DJI pasaulinės kompanijos, kuri užima absoliučią rinkos daugumą jau eilę metų iš eilės. Tokie garsūs produktai kai Mavic, Phantom girdėti daugeliui, tačiau Inspire girdėjo ne visi, o tai vistik vienas iš rinkos flagmanų skirtų profesionaliam naudojimui. Tad šį kartą pabandysime apžvelgti pagrindinius jo privalumus ir išskirtinumus.

 

 

Naujasis DJI „Inspire 2“ turi tiek naujovių ir patobulinimų, kad prireiktų daug laiko, kad viską išpasakoti, tačiau pabandysime tilpti į dešimtuką...

 

1. Dviejų asmenų valdomas dronas su individualia vaizdo transliacija pilotui

Tai vienas iš pagrindinių privalumų šiame profesionaliame drone, kurį taip mėgsta ne tik kino studijos, aktyvių reklamų kūrėjai, bet šiuolaikiški ir pažangūs video operatoriai - ir tai ne be reikalo.

Įsivaiduokite patys: dideliu greičiu sekame objektą, reikia valdyti droną, o dar reikia išlaikyti vaizdo kadruotę – tą padaryti vienam yra sunku, todėl Inspire 2 gali dirbti su dviem pilotais: vienas valdo droną kurio atraminės kojos pasikelia į viršų, kad nemaištytų dirbti kamerai, o kitas atskiru pultu dirba tik su vaizdo kamera, kuri sukasi aplink savo ašį 360 laipsnių kampu. Idealus duetas idealiam darbui ir dar idealiasniam rezultatui. Tokius filmavimus gebama atlikti tik iš sraigtapsarnio, tačiau su Inspire 2 jums lėktuvo tikrai nereikės! Jis tobulesnis ir nuostabesnis atveriantis daugiau galimybių ir taupantis jūsų pinigus, bei laiką.

 

2. Integruota CineCore 2.0 vaizdo apdorojimo sistema.

Taip, integruota. Ir su papildoma Cinema DNG licenzija galite vaizdą filmuoti 5,2k raiška, 30 kadrų per sekunde, o tai reiškia, kad galėsit apkarpyt vaizdą iki 4k raiškos ir neprarast rezoliucijos!. Dronas taip pat palaiko Apple ProRes 422 vaizdo suspaudimo formatą per CineCore 2.0. Taip pat palaiko H.265 vaizdo suspaudimo formatą, kuriuo galima sutalpinti didelės rezoliucijos įrašus į mažesnę laikmeną, o tai patikėkite tikrai svarbu.

 

3. „Inspire 2“ palaiko naująsias Zenmuse X4S ir X5S kameras.

Tai dvi naujos kameros, pasižyminčios įspūdingomis techninėmis specifikacijomis.

Zenmuse X4S kamea turi 1 colio ir 20 megapikselių matircą, o Zenmus X5S turi net 1,3 colio matrica ir 20,8 megapikselių.

Reiktų pastebėti, kad Apple ProRes ir CinemaDNG su X4S kamera neveikia, jei jums šios funkcijos svarbios, teks įsigyti X5S kamerą. Taipogi X5S kamera dirba ir RAW video formate kas itin palanku kinomatografijoje. Na ir bene vienas iš didžiausių X5S kameros privalumų – tai galimybė keistis objektyvus

 

4. Piloto kamera

Didžiausią skirtumą su atnaujintu Inspire 2 pajaus droną valdantys pilotai, dėl antros papildomos kameros kuri įtaisyta priekyje, kuri suteikia vaizdą lyg iš lakūno kabinos. Orlaiviui esant už matomumo ribų, ši papildoma kamera suteikia galimybę geriau įvertinti orlaivio padėtį, kryptį erdvėje ir aplinką. Be papildomos kameros tą padaryt pilotui tikrai sunkoka, nes pagrindė „Inspire 2“ kamera - „Zenmuse X4S“ arba „X5S“ - gali būti nukreipta kita linkme nei drono skrydžio trajektorija. Tad pilotas tuo pat metu gali matyt abiejų kamerų vaizdus kas suteiks geresnes sąlygas įvartinti aplink esančias situacijas, kliūtis ir filmuojamus objektus.

 

5. Automatinis kliūčių vengimas

Tai itin naudinga funkcija. Į priekį nukreipti du vaizdo jutikliai kurie geba fiksuoti kliūtis esančias už 30 metrų ir padeda DJI „Inspire 2“ išvengt kliūčių net tada, kai jis skrenda 54 km per valandą greičiu. Be to papildomai į viršų nukreipta infraraudonųjų spindulių kliūčių fiksavimo sistema, kuri geba fiksuoti kliūtis virš orlaivio iki 4 metrų. Pavyzdžiui, skrendant uždarose patalpose, po tiltais ir panašiai.

DJI „Inspire 2“ turi kliūčių ir pozicijos nustatatymo sistemą po orlaiviu, kuri geba tiksliai išlaikyt padėtį ore net tada, kai GPS signalas yra nepasiekiamas.

 

6. Išmaniojo skrydžio režimai

Ateityje plačiau paaiškinsim, kaip jie veikia ir kokia jų nauda. Ypač norėsim aptarti „Spotlight Pro“ režimą, kuriuo kamera geba fiksuot objektą, nepaisant to, kur „Inspire 2“ skrenda. Dar yra „Profile mode“ režimas, skirtas lygiagrečiam objektų sekimui ir „Waypoints“ režimas (su automatine kliūčių vengimo sistema), kuriuo galima žemėlapyje nustatyt konkrečius taškus, į kuriuos skris orlaivis.

 

7. Optimizuota perdavimo ir valdymo sistema

Inspire 2“ (kaip ir Phantom 4 Pro) leidžia pasirinkt tarp 2,4 ir 5,8 GHz duomenų perdavimo dažnio, tai padeda „Inspire 2“ išvengti ryšio trukdžių. Toliausiai galima nuskristi 7 km tačiau Europoje galioja ryšio ribojimai, tad atstumas bus per pus maženis – bet vis tiek tai yra daugiau nei pakankamai atlikti sudėtingus filmavimus. „Inspire 2“ taip pat turi pagerintą vaizdo perdavimo režimą. Iš drono vaizdą perduoti galima 1080p raiška – trumpai tariant jūs pulte turėsite Full HD raiškos vaizą kurį per HDMI išvestį galėsite paduotį tiesioginėms transliacijoms, KTS studijoms ir panašiai. Tiesa, paminėsiime kad DJI Phantom PRO plius modelio valdymo pultas taipogi turi Full HD raiškos išvestį per HDMI .

 

8. Patobulintas skrydis

Šis orlaivis labai greitas ir geba pasiekt 108 km per valandą greitį – todėl šiuos dronus itin myli įvairiuose aktyviuose sportuose. Portalui „The Digital Circuit“ teko galimybė išbandyt savaiminio šildymo sistemą baterijose. Portalas gali patvirtint, kad ši sistema padeda prailgint skrydžio laiką šaltose aplinkose. „Inspire 2“ dronu galima skrist aplinkose, kuriuose temperatūra nukritus net iki -20°C. Kai sąlygos optimalios, drono skrydžio laikas yra apie 25 minutės su Zenmuse X5S kamera

 

9. Greitesnis paruošimas

Galite įjungti kelionės (travel) režimą kuris sustumia orlaivio korpusą, pakelia fiuzeliažą ir leidžia prijungt arba atjungt kamerą paspaudę įjungimo mygtuką 5 kartus iš eilės. Nebereikės įjungti savo „Inspire“, pasiimt valdymo pulto ir laukti. Naujas drono lagaminas turi viską - baterijos įkrovimo stotelę, stabilizatorių ir kamerą. Šis lagaminas sukurtas kelionėms. Baterijas galima pakeist neišjungus pačio drono, todėl ir perkraut drono nereikės.

 

10. Patikimumo patobulinimai dubliuotose sistemose

DJI didžiuojas tuo, kad visada užtikrina, jog svarbiausiųjų komponentų būtų po du, tam atvejui, jei vienas iš komponentų skrydžio metu sugestų. Keli iš šių svarbiausiųjų dubliuotų komponentų: giroskopas, barometras ir kompasas. „Inspire 2“ taip pat veikia su dviem baterijom, jei vienai jų kas nors nutiks, galėsite droną ant žemės nuleisti saugiai. Dubliuotos savidiagnostikos kanalai. Tad dviguba atsarga niekad gėdos nedaro ypač kuomet kalbame apie profesionalios klasės dronus Inspire 2

 

Na ir dar kelias smagias smulkmenas paminėsime....

Ant orlaivio yra jungtis, į kurią bus galima įjungt 4G LTE bevielio ryšio priedėlį. Dar nematėm jo, tačiau lauksime su nekantrumu.

Panašu, kad artimiausiu metu orlaiviui bus išleistas ne vienas priedas ir aksesuaras. Tarp jų itin didelio ryškumo ekranas, kuriuo galima naudotis net šviečiant ryškiai saulei. Tokį ekraną matėm, kai buvo išleistas „Phantom 4 Pro“ su 5,5 colių ir 1000 nitų ryškumo ekranu. Naujasis ekranas bus su 7,85 colių įstrižaine, o ryškumas sieks iki 2000 nitų.

 

 

Tiek šį kartą apie šį nuostabų ir profesionaliam darbui skirtą droną Inspire 2.

Tikimės Jums ši informacija buvo naudinga, sekite mūsų kanalą Youtube ir mūsų Facebook paskirą – GPS meistras.

 

Pagarbiai, GPS meistro kolektyvas.