Pasak DJI atstovų, kompanijos svajonė buvo sukurti droną, kuriame susivienija inžinerija, technologijos bei oro fotografo poreikiai. Droną, kuris įkūnyja DJI būdingas, pažengusias technologijas ir gali iš naujo apibrėžti oro fotografijos galimybes. Sukurdami Mavic 2, jie išpildė šią svajonę.

Rinką sudrebino naujasis DJI Mavic 2, kuris išleistas net 2 variacijomis - Pro modelis su pažangia Hasselblad kamera bei Zoom modelis su 4 kartų priartinimu, kuris atveria naujas galimybes oro fotografijoje. Trumpai apžvelkime šių naujų dronų ypatybes.

 

 


Mavic 2 Pro su Hasselblad kamera

Pagamintos Švedijoje, Hasselblad kameros yra žinomos dėl jų ikoniško ergonomiško dizaino, nepriekaištingos vaizdo kokybės ir Švediško meistriškumo. Nuo 1941, Hasselblad kameros užfiksavo kelis pasaulio ikoniškiausius kadrus – įskaitant ir pirmą nusileidimą mėnulyje.

 

 Po 2 metų bendradarbiavimo su Hasselblad ir nenutrūkstamų tyrimų suprojektuota naujoji Hasselblad L1D-20c kamera skirta Mavic 2, kuri turi unikalų Hasselblad natūralių spalvų sprendimo funkciją (HNCS). Ši ypatybė padeda naudotojams užfiksuoti žavius 20 megapikselių vaizdus iš oro nuostabioje spalvų dermėje.

1 colio matrica

Naujoji 1 colio matrica turi 4 kartus efektyvesnę aktyvų jutiklinį plotą nei pirmtakas Mavic Pro. Ši ypatybė leidžia užfiksuoti daugiau informacijos kiekviename pikselyje, o tai lemia geresnį dinaminį diapazoną, signalo ir triukšmo santykį bei geresnes mažo apšvietimo charakteristikas.

10 bitų Dlog-M spalvų profilis

 

Mavic 2 palaiko 10 bitų Dlog-M spalvų profilį, kuris duoda didesnį dinaminį diapazoną didesiam lankstumui apdorojant vaizdus.
10 bitų HDR vaizdo įrašai


Su 4K 10 bitų HDR palaikymu, Mavic 2 Pro gali būti prijungtas prie 4K televizoriaus su HLG ir jis tuojau pat atkurs vaizdo įrašus su tinkamais spalvų tonais, įskaitant pašviesinimus bei pakeltą kontrastą,kas padaro HDR tokį patrauklų.


Reguliuojama diafragma

Nuo f/2.8 iki f/11 reguliuojama diafragma sąlygoja diedesnį lankstumą susidorojant su skirtingomis apšvietimo sąlygomis."Aš neįtikėtinai sužavėtas Mavic 2 Pro vaizdais. Atrodo, kad Hasselblad sukūria tokią pat nepakartojamą kokybę visur kur prideda savo magijos, ar tai būtų vidutinio formato studijinės kameros ar nuostabiai pritvirtinta kamera prie eiklių Mavic sparnų." - kalba Benjamin Everett, keliaujantis menininkas, kuris įsimylėjęs santykį tarp tikslių ir perkeltinių patirčių su vaizdais. Jis gavo 2018 metų Hasselblad Masters apdovanojimą kraštovaizdžių kategorijoje.
Mavic 2 ZOOM su 24mm-48mm optinio priartinimo kamera


 Ši kamera pagaminta su 1/2.3 colio 12 megapikselių matrica su 4 kartų priartinimu, įskaitant ir 2 kartų optinį priartinimą (24mm-48mm), todėl Mavic 2 Zoom pagrindinė paskirtis suteikti kuo daugiau dinamiškų galimybių. Užfiksuokite viską nuo plataus kampo iki visutinio nuotolio kadrų dar didesnėms kūrybinėms perspektyvoms.

Ekspresyvesni vidutinio nuotolio kadrai

Palyginus su 24mm plataus kampo objektyvu, 48mm teleobjektyvas suspaudžia Jūsų perspektyvą, sustiprindamas paralaksinį efektą, taip išgaunant klasikinį kinematografinį vaizdą.


Efektyvus ir rūpesčių nesukeliantis fotografavimas


Filmuojant Full HD vaizdo įrašą, 4x nenuostolingas priartinimas (įskaitant ir 2x optinį priartinimą) suteikia Jums artimesnį nutolusių objektų vaizdą, taip paverčiant unikalius vaizdus labiau prieinamus neprisiartinus prie pačio objekto. Labiausiai naudojama tiems vaizdams, kuriuos filmuoti iš arčiau yra per daug rizikinga.Greitas ir tikslus fokusas

Hibridinis DJI Mavic 2 Zoom autofokusavimas kombinuoja kadro taškų ir kontrasto aptikimą, kad atliktų kuo tikslesnį fokusavimą ir net iki 40% greičiau nei anksčiau. Autofokusavimo sekimo sistema išlaiko objektus ryškius ir aiškius artinant ir tolinant vaizdą.

 

 


Priartinimas skrydžio metu

Dolly Zoom yra naujas Mavic 2 Zoom greitasis režimas, siūlantis kitą perspektyvą pilnai integruotame drone. Dolly Zoom skrendant automatiškai pritaiko fokusą, pridedant intensyvų deformuojantį efektą Jūsų vaizdo įrašams."Mavic 2 Zoom keičia visas oro fotografijos 'žaidimo taisykles'. Jis duoda man galimybes kurti vaizdo medžiagą iš oro nauju būdu. Nuo šiol aš galiu užfiksuoti daugiau detalių iš saugaus atstumo ir įgyvendinti skirtingus vizualinius efektus skirtingais židinio nuotoliais." -  taip apie Mavic 2 Zoom atsiliepia fotografas, filmų kurėjas bei alpinistas Jimmy Chin. Jo 2015 metų filmas "Meru" laimėjo prestižinį publikos apdovanojimą Sundance filmų festivalyje, taip pat buvo 2016 metų Oskarų nominacijos "Geriausia dokumentika" sąraše.Fiksuokite kadrus kaip profesionalas


Abi Mavic 2 kameros turi paskutinę DJI 3 ašių gimbalo technologiją, kuri užtikrina sklandų ir stabilų įrašą praktiškai bet kokioje situacijoje.

Hyperlapse funkcija

Su Hyperlapse funkcija dronas užfiksuoja stabilius vaizdus iš oro ir apdoroja juos automatiškai. JPEG ir RAW nuotraukos tuo pačiu metu gali būti išsaugomos į microSD atminties kortelę, taip paliekant daugiau laisvės vėlesniam redagavimui.Dar tobulesnės HDR nuotraukos

Patobulintas HDR algoritmas suderina nuotraukų seką didesniam dinaminiam diapazonui ir mažina nenorimų dirbtinių efektų skaičių.

Pavyzdys su HDRPavyzdys be HDRGalingas, bet saugus

Po daug valandų tyrimų ir testavimo, Mavic 2 buvo optimaliai petvarkytas norint tikslingai pakelti galią, sumažinti netikslingą galios suvartojimą ir sumažinti garsą. Šie subtilūs, bet reikšmingi patobulinimai kartu su patobulinta skrydžio autonomijos sistema siūlo sklandesnį, saugesį bei tylesnį skrydį.

DJI Mavic 2 skirtumus nuo pirmtako trumpai galima būtų įvardinti taip: greičiau, ilgiau ir tyliau. Pertvarkytas drono korpusas suteikia geresnes aerodinamines savybes. Mavic 2 kūno trauka yra 19% mažesnė nei Mavic Pro skrendant pilnu greičiu, tai padeda Mavic 2 išvystyti iki 72 km/h greitį. Dėl šių patobulinimų DJI Mavic 2 skrydžio laikas pakilo net iki 31 minutės, o skryžio triukšmas sumažėjo.

 

Naujame drone atsižvelgta ir į saugumą - kliūčių jutikliai jau yra įtaisyti visomis kryptimis.