Vis daugiau gyventojų renkasi tvaresnę, pigesnę saulės energiją. Kadangi tai dar palyginti nauja sriti, apie ją neretai stinga informacijos. Pavyzdžiui, kokio tipo saulės modulius rinktis yra geriausia N-tipo ar P-tipo? Apie tai šiandien ir pakalbėsime.

 

P tipo ir N tipo saulės elementai:

Visi kristalinio silicio saulės elementai yra pagaminti naudojant labai ploną silicio plokštelę, kur gali būti dviejų pagrindinių tipų: P ir N. Plokštelės gaminamos silicį legiruojant, kad būtų sukurtas teigiamas (P tipo) arba neigiamas (N tipo) krūvis. Legiruojant naudojami cheminiai elementai: fosforas, kuris sukuria teigiamą kruvį (N tipą), ir boras, kuris sukuria neigiamą kruvį (P tipą).

 

Kuo skiriasi jau mūsų minėtos P-Type ir N-Type technologijos?

P-type technologija yra vyraujanti tarp saulės modulių, gaminama naudojant silicio ir boro sluoksnį. N-type – technologija silicio su fosforu. Jos gamybos procesas yra kiek brangesnis, bet šio tipo moduliai sugeneruoja daugiau energijos ir laikui bėgant praranda mažiau efektyvumo. Reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kad pirmus metus P-type saulės panelės efektyvumas sumažėja apie 2 proc. (degradacija), vėliau šis procesas sulėtėja – kas metus efektyvumas mažėja po maždaug 0,5 proc. O N-type per pirmus metus praranda apie 1 proc. efektyvumo ir atitinkamai toliau mažėja po 0,4 proc. kas metus. Saulės panelių sukuriamos energijos mažėjimo grafikas visada yra pasiekiamas panelių techninėse specifikacijose.

 

Kitaip tariant N-Type efektyviau dirba esant prastesnėmis oro sąlygomis, tiek debesuotomis sąlygomis, tiek vasara - itin karštomis dienomis.

 

Mūsų siūlomas saulės panelės modulius galite rasti čia – SPAUSTI ČIA