Ilgos ekspozicijos kadrus gana lengva užfiksuoti naktį, turint DJI droną, nes jų kameros stabilizuojasi. Jums tiesiog reikia nustatyti užrakto greitį ir spustelti fotografavimo mygtuką. Jei fiksuosite važiuojančius automobilius ar kitus šviečiančius bei judančius objektus naktį, pasieksite rezultatą, panašų į pavaizduotą žemiau - daug besitęsiančių šviesos takų.

 


Bet jei Jūs bandysite tokio tipo (ilgos ekspozicijos) nuotrauką įamžinti dienos metu, nustatysite mažiausią galimą diafragmos reikšmę bei mažiausią galimą ISO reikšmę, pailginus Jūsų užrakto greitį neišvengsite pereksponavimo. Tokiu atveju pasitarnauja ND filtrai.


 

Kas yra ND filtras?

 

Neutralaus tankio (Neutral-Density) filtras arba ND filtras sumažina šviesos kiekį, kuris patenka į fotoaparato objektyvą. Esant ryškiai saulės šviesai, ND filtras suteikia didesnę laisvę pasirinkti diafragmą ir išlaikymą, užkertant kelią pereksponavimui.


 

ND filtrų naudojimas

 

Nuotrauka apačioje buvo nufotografuota naudojant Phantom 4 Pro nustačius mažiausią galimą ISO reikšmę bei mažiausią galimą diafragmos reikšmę. Šiuo atveju, švelniai sumažinus užrakto greitį, jau rizikuosite pereksponuoti nuotrauką.


 

Su ND16 filtru sumažinamas šviesos kiekis, patenkantis į objektyvą, o užrakto greitis dabar gali būti pratęstas iki 1 sekundės ar ilgiau. Žemiau esantis paveikslėlis parodo rezultatą.


 

Šioje nuotraukoje galite pamatyti kokio "minkštumo" yra bangos ir purslai, kaip švelniai jos pereina iš vienos į kitą ir yra mažiau apibrėžtos. Naudojant ND32 filtrą bei mažinant išlaikymą, efektas gali būti dar stipresnis.


 

Be to, kad naudosite ND filtrus fotografuojant vandenį dienos metu, jie taip pat gali būti naudojami geresniam kraštovaizdžiui užfiksuoti.

 

Žemiau esanti nuotrauka buvo fotografuojama palyginti greitu užrakto greičiu. Ši nuotrauka atrodo šiek tiek standi ir nenatūrali. Automobiliai ir žmonės juda, bet nuotraukoje tik labai nedaug judesio neryškumo linijų.


 

Naudojant ND filtrą, turėsite galimybę pratęsti užrakto greitį ir suteikti nuotraukai norimą judesio suliejimą. Šis suliejimas suteiks Jūsų nuotraukoms daugiau gyvybingumo ir aktyvumo pojūčio, kaip pavyzdyje žemiau.


 

Kaip matote, naudojant ND filtrus ir turint galimybę daugiau reguliuoti išlaikymą, Jūsų nuotraukos taps kūrybiškesnės.

 

ND filtrų pasirinkimas pagal poreikius

 

DJI išleido tris oficialius ND filtrus savo dronams: ND4, ND8 ir ND16. Su ND filtru susietas skaičius rodo kiek šviesos patenka į lešį kiekybine prasme.

 

ND4 sumažina šviesą 1/4. ND4 filtras gali sumažinti 2 šviesos sustojimus, todėl galite sulėtinti išlaikymą nuo 1/100s iki 1/25s.

ND8 sumažina šviesą 1/8. ND8 filtras gali sumažinti 3 šviesos sustojimus, todėl galite sulėtinti išlaikymą nuo 1/200s iki 1/25s.

ND16 sumažina šviesą 1/16. ND16 filtras gali sumažinti 4 šviesos sustojimus, todėl galite sulėtinti išlaikymą nuo 1/400s iki 1/25s.

 

Paimkime Phantom 4 Pro kaip pavyzdį. Toliau pateiktas ekrano vaizdas fotografuotas be ND filtro, nustatant ISO reikšmę 100, diafragmą F2.8 ir išlaikymą 1/200s.


 

Žemiau pateiktas vaizdas fotografuotas su ND16 filtru. ISO bei diafragmos reikšmės liko tokios pat, o išlaikymas buvo nustatytas iki 1/12.5s.


 

Jei šioje situacijoje naudosite silpnesnį ND filtrą (mažesniu skaičiumi), negalėsite pasiekti tokio pat lygio judesio susiliejimo. Tačiau jei pasirinkote stipresnį ND filtrą, turite nepamiršti, kad jis "sugers" daugiau šviesos, todėl turite atitinkamai padidinti ISO reikšmę.

 

Taigi, kurį ND filtrą pasirinkti priklauso nuo šviesos kiekio, esančio fotografavimo metu, ir norimo pasiekti efekto.

 

Atkreipkite dėmesį, kad mes rekomenduojame naudoti tik oficialius DJI ND filtrus, nes jie pagaminti taip, kad gerai veiktų su gimbalu bei kameros centriniu svoriu.