Skraidymas saugiai, žinant savo ribas bei suprantant kaip veikia Jūsų dronas yra būtini dalykai fiksuojant vaizdus iš oro. Dauguma avarijų, patalpintų Youtube galima buvo išvengti imantis paprastų saugumo priemonių.

 

Žemiau aptarsime 15 paprastų veiksmų, kurie padės užkirsti kelią dronų avarijoms.

 

  1. Prieš skrendant nauju dronu pirmąjį kartą, bent porą valandų pasipraktikuokite DJI GO simuliatoriuje. Išmokite droną kontroliuoti simuliatoriuje ir atkreipkite ypatingą dėmesį į tai, į kurią pusę nukreiptas Jūsų valdomo drono priekis. Jei priekis bus nukreiptas į Jus, prisiminkite, kad visas valdymas bus atvirkščias - norint, kad dronas skristų į kairę, reikės judinti dešinį valdiklį. Išmokus šiuos veiksmus atlikti simuliatoriuje, Jūs jausitės kur kas saugiau pirmojo skrydžio metu.

  2. Perskaitykite vartotojo gidą du kartus. Esant reikalui jis gali būti atsisiunčiamas iš oficialaus DJI internetinio puslapio.

  3. Iš pradžių neskriskite daugiau nei 30-40 metrų, kad priprastumėte prie valdymo. Nebandykite iš karto atlikti visų galimų veiksmų - pirmųjų skrydžių metu susitelkite tik į skridimą, jokiu būdu nedarykite nuotraukų ar vaizdo įrašų. Žinoma, aistringiems fotografams kameros ignoravimas gali būti sunkus, tačiau dabar svarbiausia susitelkti tik į skrydį.

  4. Praktikuokitės naudojant grįžimo namo funkciją. Pirmiausia perskaitykite instrukciją kaip ši funkcija veikia, taip pat prisiminkite, kad šiai funkcijai reikalingas GPS.

  5. Grįžimo namo aukštį nustatykite aukščiau nei 100 metrų (rekomenduojama 150m) tam, kad Jūsų dronas grįždamas į pakilimo vietą nesusidurtų su medžiais ar pastatais. Taip pat nepersistenkite su skrydžio atstumu bei aukščiu. Rekomenduojama juos nusistatyti šiek tiek mažesnius nei numatyta. Jums gali kilti pagunda skraidinti droną iki didžiausio atstumo, bet tai gali būti nereikalinga rizika.

  6. Saugokitės elektros linijų, laidų bei medžių šakų skrydžio metu, nes kliūčių vengimo sensoriai neaptinka labai plonų objektų. Pirmojo skrydžio metu rekomenduojama pasiimti kartu draugą, kuris galėtų stebėti droną, kad Jūs galėtumėte sutelkti dėmesį į savo išmaniojo prietaiso ekraną. Dvi akių poros visad geriau nei viena!

  7. Kai pakilsite, naudokite automatinio kilimo funkciją ir tuomet leiskite dronui kyboti ore 1 metro aukštyje apie 30 sekundžių. Tokiu būdu baterija įšils ir jei joje yra problemų iš karto tai pastebėsite. Taip pat geriau kristi iš metro aukščio nei iš 100 metrų.

  8. Žiemą, kai lauko temperatūra nukrenta žemiau 10°C, įjunkite drono variklius ir leiskite baterijai įšilti kol jos temperatūra pasieks 25°C. Baterijos temperatūrą galite patikrinti DJI GO programėlėje.

  9. Stenkitės kuo mažiau skristi atbulomis, nes taip skrendant didžiausia rizika sudaužyti droną. Netgi Phantom 4 Pro kliūčių sensoriai iš galo, kaip jau buvo minėta, nepastebi labai plonų kliūčių, tokių kaip medžių šakos ar laidai.

  10. Aklai nepasitikėkite kliūčių jutikliais. Kartais tai gali būti išsigelbėjimo priemonė, bet sensoriai neaptinka absoliučiai visko, be to jie neveikia esant prastam apšvietimui.

  11. Neskriskite tose vietose, kuriose yra stiprus signalo trikdymas, pvz. šalia didelių metalinių konstrukcijų, taip pat nekilkite po aukštos įtampos linijomis.

  12. Kad ir ką bedarytumėte, niekada nenuleiskite abiejų valdymo lazdelių į apatinius vidinius arba apatinius išorinius kampus. Šis veiksmas sustabdo variklius net ir ore! Tai automatinio išsijungimo funkcija, kurią reikėtų naudoti tik kraštutiniu atveju, pvz jei matote, kad dronas ketina trenktis visu greičiu į kokį nors objektą. Ši valdymo lazdelių kombinacija anglų kalboje žinoma kaip Combination Stick Command arba CSC, veikia su Phantom 3 ir Phantom 4 bei senesnėmis programinės įrangos versijomis. Naujesnėje programinėje įrangoje ši funkcija pakeista. Bet visada rekomenduojama pasiskaityti vartotojo vadove apie avarinio sustojimo funkciją.

  13. Venkite skristi kai yra vėjuota. Kiekvienas nedidelis dronas yra nestabilus esan vėjui, o DJI, skaičiuodami per kiek laiko dronas gali grįžti namo neatsižvelgia į vėjo greitį! Taigi jei esate nuskridę toli, Jūsų dronas gali nespėti grįžti namo jei vėjas yra stiprus. Jei pageidaujate išmatuoti vėjo greitį, galite įsigyti anemometrą, kuris Jums atsieis ~40 eur.

  14. Dronai trikdo tam tikras paukščių rūšis. Kai kurie paukščiai netgi bando ginti savo teritoriją puldami dronus. YouTube įdėta daug vaizdo įrašų, kuriuose pilotai susiduria su žuvėdrų arba erelių priešišku elgesiu ir jie dronus "nugali". Todėl patarimas būtų neskristi šalia didelių paukščių grupių ir stengtis jų netrikdyti.

  15. Kaip ir komercinėje aviacijoje, kilimas bei nusileidimas yra labiausiai rizikingi skrydžio etapai. Ypatingai prieš leidžiantis, įsitikinkite, kad Jūsų nusileidimo vietoje nėra kliūčių ir ji yra santykinai lygi. Turėkite omenyje, kad kilimo metu pučiant vėjui, dronas gali nukrypti į tą pusę kildamas. Ir jei manote, kad Jums reikia nusileisti ant smėlio ar balos, nemanykite! Drono pagavimas ranka galimas, nors jis šiek tiek pavojingas pradedantiesiems pilotams. Rekomenduojama prieš išbandant šį privalumą peržiūrėti kelis pamokymo video Youtube.