Meniu
Prekių krepšelis

Nešiojamieji GPS

Šie navigatoriai - tai portatyviniai, kišeniniai navigaciniai gps imtuvai, visų pirma skirti turistams, iškylautojams, alpinistams, sportininkams, dviratininkams, bėgikams. Yra ir specialiai pritaikytų plaukiojantiems kateriais ir jachtomis, skraidyklių ir parasparnių pilotams. Visų jų išskirtinė savybė - itin didelis atsparumas drėgmei, atitinkantis standartą IPX7 (leidžiamas panardinimas į vandenį iki 1m. 30 min laikotarpiui)

Nešiojami navigatoriai su žemėlapių funkcija

Tai visais atžvilgiais pilnaverčiai navigatoriai, sugebantys surasti tašką pagal adresą, ir galintys po to atlikti automatinį marštutizavimą, t.y vedimą apskaičiuotu maršrutu iki tikslo, reikiamu momentu nurodantys kokius manevrus reikia atlikti. Pagrindinis skirtumas nuo automobilinių - komandos parodomos tik LCD ekrane, tačiau balsu jos nepasakomos. Pasirodžius naujai komandai, vartotojo dėmesys atkreipiamas pyptelėjimu.

Nešiojami gps imtuvai be žemėlapių

Tai pigiausi ir paprasčiausi gps imtuvai, neturintys savyje jokių žemėlapių, ir neleidžiantys tokius įdiegti. Vartotojo nueitas kelias piešiamas ekrane lyg baltame popieriaus lape. Galima įsiminti vietovės taškus "waypoints", taipogi juos susikurti iš anksto, arba jau turimus įkelti iš personalinio kompiuterio. Galimas ir nueito pėdsako bei taškų (waypoints) išsaugojimas kompiuteryje, tikslu juos panadoti vėliau, arba persiųsti draugui ar kolegai. Galimas vedimas įsimintu pėdsaku atgal į pradinį tašką.

Visais jai galima matuoti nueitą kelią, kelionės trukmę, vidutinį, momentinį ir maksimalų buvusį greitį, aukštį virš jūros lygio, judėjimo kryptį ir azimutą, kryptį į kelionės tikslą ar net kurį kitą pasirinktą tašką. Kai kurie jų dar turi labai naudingą funkciją - ploto kalkuliatorių. Apėjus perimetru tam tikrą teritoriją, galima iškarto pamatyti jūsų pėdsako ribojamos teritorijos plotą arais, hektarais, kv. metrais ar kokiais kitais pasirinktais vienetais. Taipogi galia šiuos duomenis išsaugoti prietaiso atmintyje, ir vėliau perkelti į personalinį kompiuterį.

GPS navigatoriai dviračiams ir mopedams

Dviračių sportą kultivuojantimes žmonės sukurti specializuoti EDGE serijos gps treniruokliai. Jame rasite tokias funkcijas, kurių nėra jokios kitos klasės gps imtuvuose. Tačiau ne sportininkams ( mėgėjams iškylauti, užsiimti Geocaching' paprastu dviračių turizmu) ar Geocaching'ą pamėgusiems dažniau naudingesni būna GPSMAP62 serijos navigatoriai.

GPS sistema medžioklinių šunų sekimui ir kontrolei

Trumpai norėtume apžvelgti nešiojamųjų navigatorių modelių skirtumus. Apžvalgą pradėsime nuo Garmin Etrex serijos navigatorių. Šiuo metu tai vieninteliai nešiojamieji navigatoriai rinkoje, kurie vienu metu dirba su dviem palydovinėm sistemom, tai amerikiečių palydovinė sistema GPS ir rusų GLONASS. Dirbant su abiem sistemom vienu metu yra pasiekiamas itin didelis tikslumas ir ateityje šis tikslumas didės dar labiau.

Garmin Etrex 10 - tai pats paprasčiausias nešiojamasis įrenginys. Jis neturi microSD kortelių lizdo ir nepalaiko detaliųjų žemėlapių, jo ekranas yra nespalvotas. Šis įrenginys labai pamėgtas ūkininkų tarpe, nes yra pigus ir turi ploto matavimo funkciją. Jo tikslumas yra apie 1 - 2 metrus, todėl jis visiškai nenusileidžia brangesniems įrenginiams. Navigatorius valdomas mygtukais.

Garmin Etrex 20 - sekantis įrenginys iš Etrex serijos. Šis įrenginys jau turi microSD kortelių lizda, palaiko visų tipų detalius žemėlapius, jame yra spalvotas ekranas. Jis turi gan didelę 1,7 GB vidinę atmintį, ploto matavimo ir kitas reikalingas funkcijas. Jo tikslumas taip pat yra apie 1 - 2 metrus. Valdomas mygtukais.

Garmin Etrex 30 - tai paskutinis šios serijos navigatorius, kuris turi visas šios serijos funkcijas ir yra flagmanas Garmin Etrex klasėje. Pagrindniai skirtumai yra šie: Vidinis elektroninis 3 ašių kompasas ir barometrinis aukštimatis. Navigatorius taip pat valdomas mygtukais.

Garmin Dakota 10 - šis navigatorius neturi microSD kortelių lizdo, jo vidinė atmintis yra 800 MB. Jis palaiko visų tipų žemėlapius ir turi spalvotą ekraną. Navigatorius valdomas liečiamojo ekrano pagalba. Jame rasite visas pagrindines funkcijas būdingas nešiojamiesiems navigatoriams, taip pat ir ploto matavimo funkciją.

Garmin Dakota 20 - šiame navigatoriuje jau yra integruotas microSD kortelių lizdas, taip pat jis turi vidinį elektroninį 3 ašių kompasą ir barometrinį aukštimatį.

GPSMAP 62 - šis navigatorius neturi microSD kortelių lizdo, jo vidinė atmintis yra 1,7 GB. Jis palaiko visų tipų žemėlapius ir turi spalvotą ekraną. Navigatorius turi ypatingai jautrią anteną, kuri matoma išorėje. Ji labai palengvina navigavimą tankiame miške ar kalnuotoje vietoveje. Šio navigatoriaus privalumai: jautri antena ir patogus mygtukų išdėstimas. Jis yra orentuotas į keliaujančius pesčiomis, bet tuo pačiu universalus kaip ir visi nešiojamieji navigatoriai.

GPSMAP 62S - prie visų esamų funkcijų, šios serijos navigatorių, papildomai yra integruotas vidinis elektroninis 3 ašių kompasas ir barometrinis aukštimatis. Navigatoriuje yra vidinė 1,7 GB atmintis ir microSD kortelių lizdas.

Astro 320 - šis modelis yra visiškas analogas GPSMAP 62S su visom jo funkcijos ir parametrais. Pagrindinis jo skirtumas, tai funkcija skirta medžiotojams. Komplektacijoje kartu su navigatoriumi yra antkaklis DC 40, sujungus šiuos du įrenginius belaidžiu ryšiu, Jūs galėsite stebėti navigatoriaus ekrane kur yra Jūsų augintinis. Veikimo atstumas 14 km (tiesaus matomumo). Mūsų testavimo metu buvo pasiektas 10,1 km, tai vyko miesto sąlygomis su labai nelygiu reljefu.

GPSMAP 62SC - tai paskutinis šios serijos modelis turintis visas nešiojamojo navigatoriaus funkcijas. Papildomai jame yra integruota 5 megapikselių fotokamera su automatiniu fokusu. Šios kameros pagalba galėsite lengvai pasižymėti Jums patinkančias vietas, nes navigatorius automatiškai pririša koordinates prie nuotraukos. Jums daugiau nereikės galvoti pavadinimų Jūsų pažymėtiems taškamas, o po ilgo laiko bandyti prisiminti ką reiškia šis pavadinimas, į tikslą galėsite nuvykti tiesiog pagal nuotrauką. Navigatoriuje yra integruota 3,5 GB vidinė atmintis ir microSD kortelių lizdas.

MONTANA 600 - tai naujoji nešiojamųjų navigatorių serija. Jos išskirtinumas, tai didelis 4" colių įstrižainės (10.2 cm) dvigubos orentacijos ekranas, pavertus navigatorių ant šono, jo ekranas pasisuks automatiškai. Šiame modelyje išplėsta automobilinė funkcija. Įstačius navigatorių į automobilinį laikiklį, jis tampa Nuvi serijos navigatorium su pranešimais balsu apie posukius ir visa reikalinga informacija. Šis navigatorius komplektuojamas su ličio jonų baterija (darbo laikas ~ 16 val.), bet tuo pačiu gali dirbti ir nuo paprastų 3 AA tipo lementų (darbo laikas ~ 22 val.). Navigatoriuje yra integruotas vidinis elektroninis 3 ašių kompasas ir barometrinis aukštimatis. Vidinė atmintis 3 GB, taip pat microSD kortelių lizdas.

MONTANA 600 Moto bundle - šis modelis kompletuojamas kartu su motocikliniais tvirtinimais ir visais reikiamais pajungimo laidais.

MONTANA 650 - prie visų aukščiau išvardintų funkcijų papildomai šiame modelyje yra integruota 5 megapikselių fotokamera su automatiniu fokusu. Šios kameros pagalba galėsite lengvai pasižymėti Jums patinkančias vietas, nes navigatorius automatiškai pririša koordinates prie nuotraukos. Jums daugiau nereikės galvoti pavadinimų Jūsų pažymėtiems taškamas, o po ilgo laiko bandyti prisiminti ką reiškia šis pavadinimas, į tikslą galėsite nuvykti tiesiog pagal nuotrauką. Vidinė atmintis 3 GB, taip pat microSD kortelių lizdas.

MONTANA 650T - papildomai šiame modelyje yra įrašytas visos Europos topografinis žemėlapis. Vidinė atmintis 3,5 GB, taip pat microSD kortelių lizdas.