Bene vienas iš pirmų klausimų perkant vaizdo stebėjimo kamerą: kiek ji mato? Na jei klausimas tik toks, tai mato ir mėnulį, tad beribis matymas, tačiau žinoma paklausti norėjo kiek toli mes įžiūrėsime... Čia vėlgi klausimas: ką norime įžiūrėti ir iš kokio atstumo? Tad šitą temą mes ir panagrinėsime.

Viena iš esminių taisyklių kurią visi perkantys turėtų žinoti, kad raiška (Mpix) nėra esminis mato vienetas sprendžiant klausimus apie įžiūrėjimus ir detalumus. Taip, žinoma, beabejo, kuo daugiau Mpix, tuo pats vaizdas gražesnis, tačiau vis tiek tai nėra sprendimas siekiant iš toli geriau įžiūrėti. Kitaip sakant, jei iš toli norite tolumoje matyti raiškesnį vaizdą ir kaip sprendimo būdą Jums pasiūlys rinktis daugiau Mpix, tačiau nieko nekalbės apie kameros optiką - gerai pasverkite ar Jūsų pardavėjas turi pakankamai žinių Jus konsultuoti. 

Taip kad kuo giliau į mišką, tuo daugiau ir medžių... Siekiant klientui pateikti kuo aiškiau ir paprasčiau paaiškinimą apie vaizdo detalumą, įžiūrėjimo atstumus yra sukurtas vadinamas DORI standartas, kurio dėka galime prie DAHUA IP kamerų rasti aiškią informaciją.

Taigi, kas yra tas DORI? Tai akronimas paraidžiui išsiverčiantis:

  •          Detection (liet. Aptikimas) – įžiūrimi objekto kontūrai.
  •          Oberservation (liet. Stebėjimas) – sunkiai įžiūrimas žmogaus veidas, transporto priemonių detalės.
  •          Recognisation (liet. Atpažinimas) – gerai įžiūrimas žmogaus veidas, drabužiai, transporto priemonės.
  •          Identification (liet. Nustatymas) – detaliai įžiūrimas žmogus, jo veidas, gali nuskaityti transporto priemonių numerius.


DORI standartas padeda suprasti, kiek tiksliai galėsite matyti objektus tam tikru atstumu. Pavyzdžiui, kuo kameros objektyvo židinio nuotolis yra mažesnis, tuo plačiau kamerą mato, tačiau kamerai plačiau matant suprastėja matymas į toli.

Pateiksime šią lentelę kaip bendrą, tik kaip pavyzdį, o tikslius kameros modelių aprašymus rasite prie kiekvienos IP kameros "Techniniai parametrai" skiltyje.
Paaiškinimas:
Objekto užfiksavimas - Kamera iš max tokios distancijos geba užfiksuoti judantį objektą, pvz. žmogus ar mašina. Tačiau objektas neturėtų būti susiliejęs su aplinka. Kamera judėjimą supranta iš spalvų pasikeitimo ir kontrastingumo.
Tik bendriniai objekto bruožai - galima jau bandyti vertinti žmogaus aprangos kai kurias dalis, mašinos kėbulo tipą ir panašias bendrines detales
Atpažinimas pagal bruožus - tikėtina, kad atpažinsime mums matytą žmogų, kaimyną, draugą, giminaitį, darbuotoją ir t.t. Taipogi jau šviesiu paros metu tampa įskaitomi valstybiniai numeriai
Detalus matymas - Esant šiai ir mažesnei distancijai matome aiškiau veido bruožus, aprangos detales, galimai turimus daiktus.