Ar gali Jūsų Garmin laikrodis aptikti koronavirusą?

 

Garmin išmanieji laikrodžiai nebuvo kurti stebėti arba aptikti ligas, bet aukščiausios klasės universitetų bei institutų mokslininkai visame pasaulyje aktyviai tyrinėja ar dėvimi prietaisai, kuriuos naudojame kasdien, gali padėti identifikuoti ankstyvus koronaviruso požymius.

 

Kelios prielaidos yra gana paprastos. Pakilęs širdies ritmas yra ankstyvas įprasto peršalimo, gripo ar koronaviruso ženklas. O Garmin laikrodžiai turi širdies ritmo daviklį, matuojantį nuo riešo. Šias dvi prielaidas sudėjus, žmonija gali turėti nepaprastai naudingą įrankį aptikti ankstyvus viruso požymius dideliu mastu.

 

Būnant tikriems, keliai, kuriais šios dėvimos technologijos gali padėti išspręsti dabartinę ir ateities krizes, išsitęsia žymiai toliau nei širdies ritmo stebėjimas. Todėl Garmin drauge su mokslininkais visame pasaulyje ieško atsakymų apie Garmin išmaniųjų laikrodžių potencialą būti visuomenės poreikiams naudingu įrankiu, kad būtų galima identifikuoti bei stebėti koronavirusą.

 

Šiame straipsnyje apžvelgsime keletą svarbiausių JAV darytų tyrimų, kuriuose dalyvavo Garmin ir taip pat pateiksime detales kaip Garmin išmaniųjų laikrodžių naudotojai gali prisijungti bei tapti išeities ieškojimo dalimi. Taigi:

 

Ar gali dėvimo laikrodžio informacija numatyti ligą?

 

Duke universitetas neseniai pradėjo tyrimą, pavadintą „Covidentify“, nukreiptą į COVID-19 plitimo lėtinimą. Naudojant gautą informaciją iš išmanių ir dėvimų prietaisų, tokių kaip Garmin išmanieji laikrodžiai, universitetas tikisi sužinoti kaip galima sekti COVID-19 sklaidą, suprasti kai žmonės gali būti jautrūs suduriant su šiuo virusu ir kas gali būti didesnėje rizikoje bei kam pasekmės gali būti blogos, jei užsikrės. Garmin išmaniųjų laikrodžių naudotojai skatinami susieti savo laikrodžius su tyrimu ir taip padėti tyrėjams suprasti kaip tiriamųjų širdies ritmas bei judėjimas yra veikiamas COVID-19. Sveiki ir namuose esantys žmonės taip pat kviečiami jungtis prie tyrimo. Daugiau informacijos rasite www.covidentify.org

 

Ar Jūsų išmanus telefonas jau ligos aptikimo prietaisas?

 

Kai Jūsų širdis plaka greičiau nei įprastai, tai gali reikšti, kad artėja peršalimas, gripas, koronavirusas ar kitas virusinis susirgimas. Scripps tyrimų institutas siekia nustatyti ar širdies ritmo, aktyvumo bei miego stebėjimas, individualiame lygmenyje, gali numatyti ankstyvus ligų, tokių kaip COVID-19 požymius. Garmin naudotojai gali registruotis į tyrimą per MyDataHelps programėlę, kuri leis jiems pateikti informuotą sutikimą, susieti savo įrenginį ir suvesti savarankiškai pateikiamus duomenis. Renkant duomenis iš tūkstančių individualių asmenų, mokslininkai tikisi identifikuoti galimus į gripą panašius susirgimus ir papildyti tradicines protrūkio reagavimo priemones. Daugiau informacijos rasite www.detectstudy.org

 

Ar apibendrinti dėvimų įrenginių duomenys gali padėti šeimoms ir gydytojams?

 

PhysioQ organizacija ką tik sukūrė laukiančiųjų sąrašą, skirtą NEO, nemokamą, namuose veikiančią COVID-19 stebėjimo platformą, sukurtą šeimoms stebėti savo artimuosius. Naudojant nešiojamus prietaisus, kuriais pasitiki tyrėjai, įskaitant ir Garmin išmaniuosius laikrodžius bei aktyvumo sekimo įrenginius, šeimos gali įgyti ramybę stebint prisotinimo deguonimi lygius, tikslų, dūžis į dūžį širdies ritmą ir kitus parametrus.

 

Stengiantis padidinti COVID-19 tyrimus, paaukota anoniminė šeimų informacija bus apibendrinta kuriant vieną iš didžiausių atvirai prieinamų COVID-19 duomenų bazių. Dauguma medicinos tyrėjų ir mokslininkų jau pasirašė pasižadėjimą dirbti pagal šią iniciatyvą, įskaitant dr. Andrew Ahn, internistą ir tyrėją, gydantį pacientus pagrindinėje pandemijos fronto linijoje ir dr. Chung-Kang Peng. Dynamical Biomarkers tyrimų centro direktorių bei Harvardo medicinos mokyklos docentą.

„Galimybė stebėti SpO2 ir intervalus dažnis į dažnį, taip pat aktyvumą ir miegą per Garmin vartotojams draugiškus įrenginius galėtų būti revoliuciniu pokyčiu“, sako dr. Chung-Kang Peng. „Mes tikime, kad įžvalgos, gautos iš šių duomenų gali pakeisti mūsų klinikinį požiūrį ir žymiai paspartinti ligų atradimo procesą,“ pridėjo dr. Ahn. Daugiau informacijos rasite PhysioQ NEO projekto svetainėje www.physioq.org.

 

Mes šioje situacijoje kartu

 

Šiame viską keičiančiame laikotarpyje, vienas dalykas neabejotinas: mūsų visuomenė nenustos ieškoti atsakymų apie šią sveikatos krizę ir kokių veiksmų imtis, kad išvengti jos ateityje. Garmin didžiuojasi, kad gali dirbti šalia šių subjektų visame pasaulyje ir kartu ieškoti atsakymų, kad mokslininkai būtų bent žingsniu arčiau ankstyvo ligos aptikimo, o vėliau ir vaistų.