Kodėl GENEVO ONE M serijos detektoriai sunkiai aptinka lazerinius matuoklius (trikojus) Poliscan FM1?
Sveiki, turbūt visi be išimties pastebėjo, kad radarų detektoriai Genevo ONE M ir Genevo ONE PLUS M pradėjo itin silpnai aptikti lazerinius greičio matuoklius Poliscan FM1, kurie veikia LIDAR principu.
Tad atvirai apie tai ir pakalbėsime...
Visų pirma turėkime mintyje, kad detektorių pamatinis ir pagrindinis darbas yra radio banginės sistemos, o ne lazerinės. Lazeris yra tikslus "spindulys", o ne plačiai sklindanti radio banga, todėl apie lazerius detektoriai praneša tik tada, kuomet lazeris "paspigina" į lazerio "akį" (stengiamės kuo paprasčiau, suprantamiau pasakyti). Todėl visad visur visiems ir visais kanalais sakėme ir sakome: joks detektorius nebuvo, nėra ir nebus 100 procentinis pagalbininkas prieš lazerius. Padės daugiau ar mažiau, bet ne visada. Taip jau keletas dešimtečių, tad kitaip ir nebus.
Kuomet buvo projektuojami, kuriami, sukurti ir gaminami GENEVO ONE serijos detektoriai, dar nebuvo naujos kartos lazerinių matuoklių, kurie greitį matuotu ne senuoju metodu, vienu spinduliu. Šie nauji trikojai dirba LIDAR principu, paprastai sakant tai lazerinis skeneris, kuris matuoja ne vieną objektą, o skenuoja visą aplinką.
Genevo gamintojas atsižvelgdamas į situaciją Lietuvoje, kad mūsų šalis įsigijo daug "trikojų" Poliscan FM1, žinoma reagavo ir pradėjo keisti programinę įrangą, didino jautrumą, keitė filtravimus ir algoritmus. Gamintojas išgavo labai didelį jautrumą ir efektyvumą, tačiau kaip visad yra ir antra medalio pusė. Detektoriuose atsirado vadinamųjų melagingų pranešimų, kurie kartais, neretai atsirasdavo ir laukuose, ir miškuose. Kitaip sakant, kuo toliau nuo civilizacijos, kuo telefono ryšys silpnenis, tuo daugiau šansų sulaukti melagingo lazerio pranešimo, kurį mūsų nuomone sukelia tam tikri telefono ryšio dažniai. Priežastis manome buvo tokia: kuo silpnesnis telefono ryšio signalas, tuo telefonas stiprina savo siųstuvą/imtuvą, ko pasekoje detektorius sureaguoja ir praneša kaip fiksuojama lazerio bangą. Vieniems daugiau, kitiems mažiau, tačiau tai tapo dažno kliento nepasitenkinimo priežastis, kurių Lietuvoje yra tūkstančiais.
Savarankiškesni klientai kreipėsi su skundais į gamintoją dėl melagingų pranešimų ir visa tai vyko masiškai. Bėgant laikui skundų daugėjo, piktų skundų daugėjo, tad gamintojas priėmė sprendimą atsižvelgti į masinį nepasitenkinimą Lietuvoje ir drąstiškai sumažino lazerio jautrumą, tad neliko melagingų pranešimų, bet trikojų aptikimas taipogi tapo labai mažas. Visa tai įvyko ~2021m pradžioje, tad po atnaujinimo, klientai pradėjo džiaugtis, kad neliko jokių lazerio melagingų pranešimų, bet itin sunkiai aptinka ir Poliscan FM lazerinį greičio matuoklį, vadinamu trikoju. Daugelio teigimu: Genevo po atnaujinimo nebegaudo lazeriniu trikoju, tačiau iš tikro yra pakeistas jautrumo lygis, bet neišjungtas lazerio aptikimas.
Ar bus sprendimas ateityje?
Taip, gamintojas planuoja, dirba ir žada pateikti programinę įrangą tokią, kurioje pats vartotojas galės pasirinkti lazerio darbo režimą, kuris keis jautrumą ir algoritmus.
Ar yra sprendimas dabar?
Taip, jau yra. Galime grąžinti programinę įrangą į ~2020 metus. Tai įtakos visą programinę įrangą, kuri apims ne tik lazerio darbą, bet ir radio bangines sistemas. Tiesiog įrenginį grąžinsime į ~2020m. kartu su visais senesniais algoritmais, melagingais, jautrumais.
Kaip tai vyskta: Jūs parašote mums laišką, nurodote pas mus pirkto GENEVO serijos numerį, mes jį perduosime gamintojams, kurie savo atnaujinimo duombazėje pritaikys Jums išimtį ir įkels seną programinę įrangą, tad su sekančių atnaujinimu (max iki 1-2sav), kuomet bus naujinamas Jūsų GENEVO, bus įkelta senojasis: OLD GENEVO SOFTWARE
SVARBU: GPS duombazė, kurioje sukelta foto radarų, vidutinio greičio atkarpų ir kita informacija išliks naujausia ir šių dienų, tad tik detektoriaus programinė įranga gįžta į ~2020 metus.
Serijos numerį ir savo kontaktinį numerį siųskite el.paštu: deividas@gpsmeistras.lt
Kas naujo pas Genevo? Kokie skirtumai?
GENEVO MAX modeliai turi naujos kartos lazerio sistemą, todėl net jei senajį Genevo ONE M ar Genevo ONE PLUS M grąžinsite į senąją programinę įrangą, šis naujasis Genevo MAX modelis, ženkliai efektyviau aptiks lazerinius skenerius, trikojus Poliscan FM1. Genevo MAX yra naujasias detektorius, kuris pakeitė Genevo PLUS M, patobulėjo daugiau ar mažiau viskas, tačiau ypač pasikeitė lazerio aptikimo efektyvumas, dėl naujos kartos lazerio aptikimo sistemos.
Palikti komentarą