Išmaniosios technologijos išplečia vaizdo stebėjimo sistemų galimybes, suefektyvina vaizdo analitiką, įvykių paiešką. Pavyzdžiui, Įrenginiai su paprasčiausiomis DI (dirbtinio intelekto) funkcijomis, kokybiškai geba identifikuoti matomame vaizde žmones, transporto priemones, skiriamasias juostas kelyje, kelio ženklus. Tačiau pažangiausios integruotos funkcijos gali kur kas daugiau. 
 
 
Sukurkite vertę su AI

 

 

Kas gi yra tas dirbtinis intelektas (Artificial Intelligence – AI)? Šis apibrėžimas naudojamas jau dešimtmečiais. Žodis „dirbtinis“ apibrėžia tai, kas „nenatūralu / pagaminta žmogaus“, o „intelektas“ apibrėžia sugebėjimą mąstyti ir suprasti. DI yra technologja, kuri leidžia technikai, kad ir, pavyzdžiui, vaizdo stebėjimo sistemai, atlikti veiksmus, kuriems tradiciškai reikalingas žmogaus protas ir sugebėjimai. DI tikslas – išugdyti technologijas atlikti veiksmus, kuriuos žmonės kolkas atlieka efektyviau.

DI nėra sistema pati iš savęs, tai yra ypatybė, kuri integruota į sistemą. Taigi, galime sakyti, kad vaizdo stebėjime DI leidžia patobulinti vaizdo kamerų vaizdo analizę, integruojant duomenų ir vaizdo apdorojimo funkcijas į įrenginį.

Vaizdo stebėjimo sistemose DI padeda išvengti informacijos perkrovos, kas yra ypač aktualu apsaugos sistemose, apimančiose stambius objektus su daug vaizdo kamerų. Naudojant DI technologijas, vaizdo duomenys yra nuolat analizuojami. Apsaugos darbuotojų dėmesys atkreipiamas į neįprastus daiktus ar veiklą, tai leidžia personalui būti efektyviems apsaugoje, tačiau sumažina poreikį stebėti įprastinius kasdienius veiksmus.renginiai su DI funkcijomis palaiko skirtingas galimybes priklausomai nuo produkto klasės. Kuo aukštesnė klasė, tuo daugiau DI funkcijų yra integruota, geresni šių funkcijų vykdymo parametrai.

DI funkcijas gali turėti tiek vaizdo kameros, tiek vaizdo įrašymo įrenginiai ir vaizdo registratoriai.

Šios funkcijos žymiai praplečia galimybes, kurios ypatingai aktualios, kai reikia apdoroti labai daug duomenų. Pavyzdžiui, turint asmens nuotrauką, įrašuose galima lengvai rasti konkretų asmenį, profesionalūs įrenginiai gali vykdyti labai greitą paiešką apdorojant didelį veidų kiekį, vaizdo regitratoriai sugeba atpažinti kelio ženklus.

Žinant tam tikrus bruožus, savybes, daug greičiau išfiltruojami įvykiai. Duomenis galima panaudoti įvairiai analizei ir apskaitai. Tarkime, žmones skaičiuojančios video kameros gali teikti vertingos informacijos: ne tik kiek žmonių apsilanko apibrėžtoje zonoje, tačiau taip pat gali aptikti plėšikavimą, sukelti aliarmą kirtus neleistiną zoną. DI technologija gali būti naudinga įvairiose situacijose, tarkime, padidina saugumą kelyje.

DI technologijos panaudojimo pavyzdžių galite pamatyti šiame video:

Į Dahua DI technologijomis papildytus įrenginius integruoti specialūs alogritmai, įgalinantys įrenginius „mokytis“: apdorojant daugiau duomenų ir atliekant analizes atitinkamoje aplinkoje ir sąlygose, ši analizė tampa vis efektyvesnė ir greitesnė. Kviečiame pažiūrėti video medžiagą: