Šiandiena publikuotas įdomus ir plačios aprėbties straipsnis laikraštyje "Kauno Diena" , kuriame kalbama apie automatinius greičio matuoklius PoliScan FM1. Akivaizdu, kad žurnalistė tikrai skyrė tam daug laiko, palietė daugybę temų, momentų ir detalių, tad straipsnis iš tiesų plačios apimties.

Tačiau vairuotojams labiausiai įdomi temos dalis - trikojų naudojimas ir viskas kas susiję su šia tema. Šiandiena užplūdo begalė paklausimų, vizitų ir skambučių su klausimais mums apie šį straipsnį, tad trumpai apie vieną iš temų:

Šioje nuorodoje rasite PDF failą, kuriame nusakoma, kas kiek laiko patikra turi būti atliekama vieniems ir kitiems įrenginiams - PDF FAILAS , tad kalbant trumpai: Stacionarios ir mobilios transporto priemonių greičio matavimo priemonės sistemos periodinę metrologinę patikrą turi atlikti kas 1 metus.

Laikraštyje užsimenama, kad patikros dokumento data: 2019m. Liepos mėn. 12d ir ją išrašė Austrijos Federalinė kalibravimo ir metrologijos tarnyba, tai reiškiasi, kad vienas iš trikojų, o gal ir visi jau turi turėti atliktą periodinę patikrą. Tad ar turi šiai dienai trikojai metrologinę patikrą? Nežinome, tačiau šios informacijos galite teirautis KET pažeidėjas el.paštu kreipiantis į Policijos raštinę, o prašymas turi būti pasirašytas mobiliu parašu (vienas iš būdų).


Esama (buvusi) metrologinė patikra yra išrašyta Austrų, ne Lietuvos. Ją galima pripažinti pagal LR ūkio ministro 2014m. Spalio mėn. 24d įsakymu Nr. 4-761, tačiau, kad ir kuriam laikui bebutų patikra išrašyta, periodinė patikra atliekama kas 1 metus. Kas ją atliks, kada, kur - nežinome. Taip pat nežinome ar visų trikojų metrologinės patikros dokumento data ta pati. 

PoliScan FM1 metrologinė patikra

 Šis straipsnis neturi jokios juridinės galios. Tekstas gali būti koreguojamas, jei klystame ar turite papildomos visiems įdomios informacijos, susisiekite el.paštu: uab@todesa.lt