PoliScan FM1 naujos kartos trikojis, lazeriniai greičio matuokliai veikiantys lazeriniu skeneriu principu LIDAR - kas tai, kaip tai veikia ir kodėl lazerinius matuoklius reiktų išskirti nuo visų kitų esamų greičio matavimo įrenginių.

Šie matuokliai užima itin mažą rinkos dalį, tačiau be abejonės tema aktuali, tad nusprendėme šiek tiek papasakoti apie jų veikimo principą.

Vien žodis "Lazeris" turėtų leisti suprasti, kad tai ne tipinis "radio bangomis" veikiantis greičio matavimo įrenginys, tad jis dirba ne plačia apimtimi skleidžiant radio bangas, bet tiksliai matuojamas konkretus objektas t.y. automobilis ar motociklas. Šis metodas patogus policijos pareigūnams, nes galima tiksliai pasirinktiti norimą automobilį iš didelio mašinų srauto. Dar kitaip ir liaudiškai sakant, tai lyg snaiperio darbas į pasirinktą transporto priemonę.

Šiame video matysite kitokio lazerinio greičio matuoklio darbą, tačiau manome, kad esmę suprasite

Ar radarų detektoriai aptinka lazerinius matuoklius? Na kalbant bendrai apie visą rinką - taip, tačiau ar iš to bus naudos? Na iš tiesų ne, nes įprastai patrulis įjungia lazerinį greičio matavimo įrenginį tik akimirkai - tad tik tokiu metu radarų detektorius ir gali aptikti veikiantį lazerinį greičio matuoklį. Kitas labai svarbus momentas, tai kaip ir matėte šiame video - tai siauras ir nedidelio ploto taškas ir detektorius praneša apie greičio matavimą, kuomet aptinka "lazerio šviesą", bet kuomet matuojamas ne Jūsų automobilis, o šalia važiuojantis ir kiek didesniu atstumu nuo Jūsų - detektorius "lazerio" nematys ir Jūs apie tai nežinosite.

Tad vienoks ar kitoks tas Lazerinis matuoklis, deja radarų detektoriai čia padės nedaug arba visai nepadės.

Ar yra veiksmingų priemonių prieš lazerinius matuoklius? Taip, žinoma, tai Antiradaras arba jei tiksliau, AntiLazeris - tai įrenginys kuris trumpam blokuoja Policijos lazerinį greičio matuoklį, o Jūs per tą laiką galite pasikoreguoti savo greitį, tačiau tikrai nesakysime, kad tai 100proc veikia, padeda, o kadangi jų naudoti Lietuvoje negalima, draudžiama, konfiskacija + bauda, tad apie juos ir nesiplėsime. Be to, neretais atvėjais su Anti'Lazeriu galima prisišaukti daugiau bėdos, nei naudos, nes vietoje tiesiog pagrystos baudos Jums už greičio viršinimą, Jūsų mašiną gali Policija pasiimti ekspertizei, paprastai sakant niekas nesigilins ir nežais su Jūsų įrodinėjimais, kad tai "vartų pultelis", tad mašiną ant tralo ir į ekspertizę ardymui. Kitavertus nusipirkus Anti'Lazerį jis jei ir padės, tai tik su Lazeriniu matuokliu, bet tai nieko bendro su visais kitais greičio matuokliais kuriuos naudoja Lietuvos Policija įskaitant neformines mašinas, stacionarius greičio matuoklius, vidutinio greičio atkarpos, kiti rankiniai matuokliai, o žvelgiant į ateitį labai svarbu, kad Jūsų detektorius gaudytų Multa Radar ir Gatso tipo matuoklius, nes tai ir yra esminė detalė, jei norite detektoriaus skirto ne tik dabarčiai, bet ir ateičiai. Čia labiausiai tinkamas 
Genevo MAX modelis, kuris tiek Lietuvos, tiek Europos mastu yra labiausiai paruoštas, turintis didžiausius jautrumus ir tikslumus...ir net jei jis nepatikų, geresnio rinkoje tiesiog nėra. 


PoliScan FM1 - Lietuvos kelių policija nusipirko keletą dešimčių, tai vadinamieji protingi lazeriniai greičio matuokliai, tad ar juos gaudys radarų detektoriai? Na mes nemėgstame kalbėti prieš laiką, tad visad diskutojame, pasakojame, rodome ir dalinamės informacija jau po testų, bet ne prieš...
Kaip bebūtų radarų detektorius skirtas dirbti su radio banginiais matuokliais, "inkilais", neforminėmis mašinomis, vidutinio greičio atkarpomis ir t.t.t.t. Kas lieičia lazerius, tai kita ir papildoma įranga, kiti sprendimai.

 

 

Kaip bebūtų, lazeriai yra nuo senai, jie užima gal būt tik iki 5proc visos greičių matavimo įrangos apmimties, tad jei ir nuspręsite pirkti Antiradarą, tiksliau AntiLazerį, jis neturės nieko bendro su likusia ~95proc matuoklių rinka, o čia jei reiks geriausių sprendimų:Genevo MAX modelis, viena iš aktualiausių temų, neforminės policijos mašinos, tad šis video iliustruoja jo darbą, beja kad ir kaip bebūtų, geriau už Genevo MAX  rinkoje nieko nėra, nei Lietuvoje, nei Europoje.


PoliScan FM1 lazerinio greičio matuoklio darbo principas

 

2020.01.14d: Na štai, testų rezultatai, o kartais dėl jų tenka ir pasidaryti "Self'į". Kaip ir minėjome, detektoriai nėra pagalbininkas prieš naujuosius ar senuosius lazerinius matuoklius, tai jokia naujiena jau ne vieną dešimtmetį, tačiau kartais pasirodo gali padėti ir net labai padėti - žinoma dėl šventos ramybės, mes vis tiek sakysime, kad nepadeda niekados. Nors kaip matysite patys - būna visko