Išmaniosios technologijos išplečia vaizdo stebėjimo sistemų galimybes, suefektyvina vaizdo analitiką, įvykių paiešką. Dahua Technology sukūrė produktų grupę su integruotomis AI (dirbtinio intelekto) išmaniosiomis funkcijomis. Pavyzdžiui, Įrenginiai su paprasčiausiomis AI funkcijomis, kokybiškai geba identifikuoti matomame vaizde žmones, transporto priemones. Tačiau pažangiausios integruotos funkcijos gali kur kas daugiau. Kas yra AI ir kaip jis veikia galite pasiskaityti kitame mūsų straipsnyje – Kaip veikia AI? Vaizdo stebėjimo sistemose AI padeda išvengti informacijos perkrovos, kas yra ypač aktualu apsaugos sistemose, apimančiose stambius objektus su daug  vaizdo kamerų. Naudojant AI technologijas, vaizdo duomenys yra nuolat analizuojami. Apsaugos darbuotojų dėmesys atkreipiamas į neįprastus daiktus ar veiklą, tai leidžia personalui būti efektyviems apsaugoje, tačiau sumažina poreikį stebėti įprastinius kasdienius veiksmus. Dahua įrenginiai su AI funkcijomis palaiko skirtingas galimybes priklausomai nuo produkto tipo, produkto klasės, integruotų AI technologijų tipo. Gamintojas išskiria du AI technologijų lygius pagal integruotus gebėjimus: WizSense ir WizMind.

 

WizSense:

Technologija apima platų asortimentą inovatyvių Dahua Technology vaizdo stebėjimo produktų, turinčių integruotas AI(dirbtinio intelekto) funkcijas, kurios priklauso „Lite AI“ klasei. Šie produktai yra su nepriklausoma AI mikroschema, integruotu mokymosi algoritmu. Ši technologija įgalina įrenginius labai tiksliai atpažinti vaizdo medžiagoje žmones ir transporto priemones, taip vaizdo stebėjimo sistemos vartotojams atkreipiant dėmesį į iš tiesų tikslinius objektus. Su inovatyvia WizSense technologija jūsų vaizdo stebėjimo sistema tampa:

  • Išmani(AI) – apima vaizdo sistemos dirbtinio intelekto ir mokymosi / tobulėjimo galimybes. Tokie sistemos privalumai, kaip tikslūs aliarmai reaguojant išimtinai tik į žmogaus ar transporto priemonės pasirodymą, greitą paieška, išteklių optimizavimą, leidžia padidinti vaizdo stebėjimo efektyvumą.
  • Paprasta(SMD) – apima lengvą įrenginių konfigūravimą, tarkim SMD Plus(Smart Motion Detection) funkcija įjungiama vieno mygtuko paspaudimu. Tai palengviną kasdienį sistemos naudotojo darbą, verslo sprendimų priėmimą.
  • Praktiška(IVS) – tai WizSense vizija, kad AI technologijos gali suteikti naudos ir galimybių bet kuriam sistemos naudotojui. Prieinamos kainos ir lengva konfigūracija leidžia lengvai panaudoti inovatyvias technologijas realiems, praktiškiems poreikiams kasdienybėje. Tai nebėra aukštosios technologijos, prieinamos tik išskirtiniams vartotojams.

 

Esminės WizSense technologijos yra SMD Plus (Smart Motion Detection) ir perimetro apsauga. SMD Plus funkcija analizuoja žmonių ir transporto priemonių formas pagal judesį ir perduoda aliarmo signalą tik išfiltravus visus klaidingus signalus, kaip lapų judėjimas, šviesos ir pan. Perimetro apsaugos funkcija aktyvuoja aliarmo signalą, kai pastebimas nepageidaujamas žmogaus arba transporto priemonės judėjimas, kirtus pažymėtą ribą.

Daugiau apie WizSense technologiją video formatu:WizMind:

Didelis automobilių ir žmonių srautas sukelia didžiulius iššūkius saugumo ir stebėjimo sistemoms. Susidoroti su šiais iššūkiais dabar galima vis geriau dėl įrenginiuose įdiegtų dirbtinio intelekto ir giluminio mokymosi funkcijų. Per paskutinius keletą metų įrenginių su dirbtinio intelekto funkcijomis panaudojimas apsaugos sistemose išaugo ypač žymiai. WizMind produktai yra orientuoti į sudėtingesnių saugumo projektų sprendimus. WizMind paremtos saugumo sistemos puikiai pritaikomos vyriausybinėse įstaigose, mažmeninėje prekyboje, energetiko, finansinėse ir transporto srityse. Esminės WizMind technologijos suteikia išsamius į žmones orientuotus sprendimus, įskantant veidų atpažinimą, privatumo apsaugą, žmonių metaduomenis įrašuose, žmonių apskaitą, stereofoninę analizę ir kt. Šios funkcijos suteikia galimybę imtis aktyvių veiksmų greitai ir tiksliais jums svarbiose situacijose. Su šia technologija galima vykdyti tikslesnę ir efektyvesnė išmanią paiešką siekiant surasti reikiamus įvykius, tikslinius objektus, pritaikyti įvairią žmonių duomenimis paremtą analizę, aktualią verslui.

WizMind panaudojimas transporto priemonėms

WizMind gali pasitarnauti AI sprendimais, orientuotais į transporto priemonių stebėjimą: ANPR, transporto priemonių metaduomenys, neteisėtas parkavimas. Tai suteikia daugiau galimybių transporto priemonių kontroliavimui, greitai paieškai ir verslo analizei. Šie sprendimai gali būti palčiai panaudoti miestų gatvėse, gyvenamųjų namų įvažiavimuose, automobilių stovėjimo aikštelėse, apmokamo stovėjimo zonose.

  • ANPR(numerių atpažinimo sistema) – atpažįsta 58 valstybių transporto priemonių numerių. Tikslumas iki 98%. Tai patogi ir paprasta sistema leidžianti sumažinti personalo kaštus.
  • Automobilių metaduomenys – funkcija leidžianti surinkti transporto priemonių požymius, pagal kuriuos lengva rasti reikiamą objektą. Požymiai automobiliams: numeris, spalva, tipas, saulės uždangalo buvimas, raštas, telefono naudojimas, saugos diržų naudojimas, lipdukai, rūkimas. Požymiai motociklams: tipas, spalva, numeris, viršaus spalva, viršaus tipas.
  • Neleistino parkavimo aptikimas – funkcija paremta giluminio mokymosi algoritmu, tinkama tiksliam ir greitam nelegaliai pastatytų transporto priemonių aptikimui. Aptikimas vykdomas realiu laiko 90% tikslumu. Taip pat galimas ir kelių transporto priemonių nustatymas neleistinoje stovėti zonoje.

 

WizMind su termo technologijomis

WizMind gilaus mokymosi algoritmas, suderintas su terminio paveikslo technologija leidžia atlikti patikrą ypač tolimais nuotoliais net ir sudėtingomis aplinkos sąlygomis. Itin tikslus, bekontaktis temperatūros matavimas viso labo su  ±0.3C paklaida, leidžia anksti pastebėti, pavyzdžiui, gaisrus.