• Kokią vaizdo stebėjimo kamerą rinktis?
  • Apsaugos vaizdo kamerų komplektas, kokia kamerų kaina su montavimu?
  • Man reikia kamerų, ką galite pasiūlyti?
  • Noriu sužinoti keletos kamerų komplekto kaina
  • Kiek kainuoja apsaugos kamerų sistema su montavimu ?

Tokie ir panašūs klausimai yra kiekvieną dieną. Iš vienos pusės smagu, kad mus kalbina, lanko, sulaukiame kiekvieną dieną daug skambučių, atvykimų į parduotuvę, el.paštu, Viber, FB ir t.t... Tačiau iš kitos pusės, kaip atsakyti į šį klausimą trumpai? Kaip aklai pateikti kainą? Mes turime itin platų kamerų pasirinkimą, bendroje sumoje šimtais skirtingų kamerų, nuo...iki. Tad jei Jus ši tema domina plačiau, detaliau, nei tik kaina, pabandysime šiek tiek plačiau pasikalbėti.

Kokie esminei skirtumai kamerų sistemose? - IP, HD-CVI, WiFi, 4G.

Kurią iš minėtų apsaugos kamerų sistemų rinktis? - Vieno atsakymo tikrai nėra, tai individualus sprendimas pagal kiekvieną asmeniškai.

 - Kas yra IP kameros? - Tai internetiniu tinklu dirbančios kameros. Šioms kameroms UTP kabeliu (internetiniu laidu) reikės suteikti internetą ir sujungti jas į interneto tinklą. Šiuolaikinės naujos kartos kameros yra itin pažangios, protingos ir tai aukščiausia klasė tiek pačios kameros atžvilgiu, tiek programine įranga, vaizdo ir duomenų analize, net iki dirbtinio intelekto. Tiesa, tai tuo pačiu ir brangiausia prekių grupė, tad viena šiuolaikiška ir naujos kartos kamera kainuos nuo ~120-250€ iki 300-500€ Be abejonės yra ir po 700-1500€ tačiau neapsikraukime. Jei siekiate naujausių, moderniausių, protingiausių ir išmaniausių sistemų, jas pirmiausiai visad rasite tik tarp IP kamerų. Ši sistema rinkoje senai, tad klys tie, kurie perka tik pagal etiketės pirmas aprašymo eilutes ir rinksis tik žemiausią kainą. Gausite pigią, technologiškai ir programiškai pasenusią kamerą, silpnu procesoriumi ir duomenų apdorojimu. Tokiu atveju gal optimaliau Dahua HD-CVI sistema?


 - Kas yra HD-CVI kamerų sistema? - Ši Dahua technologija idealiai tinka tais atvejais, kuomet objekte buvo sumontuotos senos, analoginės kameros, kurios vaizdą perduodavo koaksialiniu kabeliu (liaudiškai - televizininiu kabeliu). Šią sistemą itin paprasta pasijungti savarankiškai. Kameros yra juntamai pigesnės už IP kameras, bet kiek brangesni įrašymo įrenginiai. Finale siekiantys sutaupyti, gali išlošti iki -30% ar net iki -40% kainos, jei lygintini su moderniausia šiuolaikiška IP kamerų sistema. Ar ką prarasime? Taip... Pačios CVI kameros neatlieka jokio vaizdo analizės, nors pati "akis" gali būti gera ir panašių parametrų kainuoja ženklai pigiau. Tiesa, norint turėti šiuolaikiškesnę įrangą, rekomenduojame įsigyti išmanesnį HD-CVI įrašymo įrenginį, kiek galima naujesnės kartos ir aukštesnės klasės. Bet apie tai pakalbėsime individualiai atvykus pas mus.

 - Kas yra WiFi kameros? - Tai viena iš populiariausių kamerų kurioms nereiktų kelti aukštesnių kamerai keliamų reikalavimų ar lūkesčių tiek vaizde, tiek jo apdorojime. Joms nereikia "laidinio interneto", užtenka duoti pastovų maitinimą (220V <> 12V), suteikiame WiFi ryšiu internetą, atsisiunčiame į telefoną programėlę, "prisirišame" kamerą prie savo WiFi tinklo ir vualia... Kameros sąlyginai pigios ar net labai pigios. Nuostabu tiesiog. Ar tai turi minusų? Taip... Pačios kameros (kaip akis, sensorius, matrica) naudojamos senokos, labai senos arba net tragiškai senos kartos, o tai lemia visą eilę kamerai svarbių savybių ir ypač sensoriaus jautrumas šviesai. Net ir optika neretais atvejais bus itin pigi prasta plastmasė. WiFi tinklas ne visad stabilus, saugus, lengvai blokuojamas ir t.t. Todėl ši prekių grupė labai žavi pirkėjus dėl paprastumo, žemesnės kainos, tačiau tai buitinis sprendimas. Atidžiai rinkitės brendus, nes garsesni brendai bent stengiasi rinktis kokybiškesnes ir kiek naujesnės kartos komponentus, deja to pasakyti apie NoName nelabai gaunasi. Kiekvieno atvejis, filmuojama aplinka, atstumai iki objektų ir t.t. yra skirtingi, tad prieš renkantis šią prekių grupę vertėtų pasikonsultuoti.

 - Kamera su akumuliatoriumi arba WiFi kamera su baterija? - Iš esmės jei skaitėme apie WiFi kameras, tai viskas gan panašu, tačiau gamintojams teko dar viena užduotis: taupyti elektros energiją, nes ištisai ir be sustojimo dirbanti kamera išnaudos bateriją greičiau, nei trunka filmas per TV. Tad įdėjo PIR (šilumos) jutiklį, užmigdė kamerą. Šilumos judėjimas prieš pat kamerą ją trumpam pažadins, deja dažniausiai vos iš 5-15 metrų atstumo. Kamera nematys, neįrašys vaizdo ir nepraneš nieko kas vyko toliau nuo kameros, tad nei iš kur atėjo, nei kur nuėjo, nei ką darė toliau Jūs nežinosite. Taipogi taupoma energija kameros naktinio IR (Infrared) pašvietimo sąskaita. Kaip bebūtų, tai itin mylima prekių grupė, kurią lengva įrengti. 

 - 4G kameros arba kamera su SIM kortele ir baterija? - Na čia turbūt pats lengviausias, mobiliausias, universaliausias būdas įsirengti kamerą kur nėra elektros ir nėra interneto. Pati kamera techniškai ir sprendimais labai panaši į tik ką apkalbėtą WiFi kamerą su baterija. Esminis skirtumas: nereikia WiFi, nes į kamerą dedasi SIM (telefono) kortelė, turi vidinį 4G SIM modemą, tad ji ir aprūpins kamerą mums reikiamu inernetu. Medžiotojų kamerų populiarumas mažėja, nes ši prekių grupė užima jų pozicijas, žinoma pliusų ar minusų yra abiejose kamerų pusėse, bet apie tai pasikalbėsime gyvai. 

 - Kokį ir kada pasirinkti vaizdo kamerų įrašymo įrengini? - Įrašymo įrenginys iš esmės yra mūsų visos sistemos širdis, kuri kaupa įrašus į kompiuterinį kietąjį atminties diską HDD (SSD nepatariame, čia nesiplėsime). Yra kelios įrašymo įrenginų rūšys: DVR - analoginio signalo. NVR - IP ir Wi-Fi internetinių kamerų. XVR - HD-CVI sistemoms. Jų yra galingų, jų yra silpnesnių. Yra išmanių ir labai stiprias vaizdo analizes atliekančių, yra paprastesnių, tik jei renkatės daug kanalų palaikantį įrašymo įrenginį, labai atkreipkite dėmesį į greičius, galingumus, o jei renkatės NVR itin atidžiai pažiūrėkite į priimamą duomenų srautą Mbps. Ši tema verta atskiros ilgos temos, tačiau gan individuali. Kiekviena konsultacija yra gan indivuali ir susijusi su kameromis kurias jungsite į sistemą. Atminkite ir tai, kad jei renkatės IP kamerą, kuri atlieka vaizdo analizes, protinga ir galinga, juolab jei turi dirbtinį intelektą - įrašymo įrenginys privalo būti ne žemesnio lygio, priešingu atveju turėsite geras kameras kurių neišnaudosite.

 - Apsaugos kamerų optika. Ką tai lemia ir ar geriausios plačiausiai filmuojančios kameros? - Manome, kad žmonėms kurie nors kartą turėjo foto aparatą, filmavo vaizdo kamera, rankose laikėsi žiūronus ar laikė šautuvą su optika, puikiai žino, kad norint geriau ar labai gerai įžiūrėti tolumoje, reikia optinio artinimo arba objektyvas su daug mm, itin mažas matymo kampas. Tad kuo labiau optiniu būdu priartintas vaizdas, tuo geriau matysime tolumoje, bet matymo aprėbtis, matymo kampas bus mažas... Na ir priešingai, kuo plačiau kamera filmuoja, tuo labiau ir stipriai krenta vaizdo detalumas ir raiškumas tolumoje. Tad čia kaip svarstykles: kuo plačiau kamera filmuoja, tuo labiau kenčia vaizdo detalumas. Rinkitės objektyvą pagal poreikį, pagal savo konkrečią aplinką ir lūkesčius, pagal kiemą, pagal atstumą iki norimo objekto, kurį norėsite matyti pakankamai detaliai.

 - Apsaugos kamerų raiška, megapikseliai. Kuo daugiau, tuo geriau? - Na daugelis įpratę manyti, o gal įpratino reklamos, kad kuo daugiau Mpix kameros raiška, tuo geriau. Tad labai nesiplėčiant: raiška, kaip paveikslas, kuo didesnė raiška, tuo didesnis ir paveikslas, deja paveikslo didumas ir jame vaizdo gražumas nebūtinai bus susijęs. O jei norite nakties metu geriau (šviesiau) filmuojančios kameros, norite didelio ar labai didelio jautrumo šviesai kameros, teks rinktis su mažiau Mpix. Žinoma viskas priklauso nuo matricos (kameros šviesos sensoriaus), bet jei imtume matricą visiškai vienodą tiek dydžiu, tiek klase, tiek karta, tai 8Mpix (4K) raiškos kamera juntamai gražiau fimuos dieną prie gero apšvietimo, tačiau 2Mpix (Full  HD) nakties metu bus nelygintinai pranašesnė, nes bus gerokai jautresnė šviesai. Kuom mažiau LUX, tuo kamera yra didesnio jautrumo šviesai, tad skaitykite tech.aprašymus. Na o detaliau pagvildesnime šią temą su jumis gyvai, parduotuvėje, nes ši tema itin plati.


GPS gpsmeistras dahua kameros IP kameros vaizdo kameros vaizdo kameru sistemosKopijuoti ir platinti be UAB Todesa (GPS meistras) sutikimo draudžiama.