Visi esame įpratę, kad kamera yra kamera t.y. akis kuris mato ir nieko daugiau nedaro. Tiesa senos kameros turėdavo "Motion Detect" (judesio aptikimas), tačiau tai senoviškas, glušas reikalas, kuris praneša apie bet ką, jei tik kas vaizde sujuda. Visa tai atgyvenę, kaip ir analoginė televizija, kaip seni TV, seni vaizdo grotuvai VHS ir t.t. Tad pakalbėkime apie kamerų tobulėjimus, nes šių dienų IP kameros jau daugiau ar mažiau mąsto (priklausomai nuo klasės ir kompiuterinio galingumo, algoritmų).

Trumpai apie kamerų klasių skirtumus

2 klasės IP kameros turi IVS t.y. palaiko naujos kartos algoritmą: linijos ir/arba perimetro kirtimą, įsibrovimą.  Jūsų filmuojame vaizde (teritorijoje) galima tiesiog pele nusipiešti kirtimo linijas, barjerus arba apsibrėžti norimą perimetrą, kurią kirtus bus fiksuojamas įsibrovimas. Vaizdo įraše (peržiūroje) gali būti šios vietos pažymėtos, galima susigeneruoti pranešimus į išmanų telefoną pranešimus, kurių dėka busite informuoti ir galėsime greitai, patogiai peržiūrėti tą momentą.

3 klasės IP kameros turi IVS ir SMD plus (Smart Motion Detect plus), tad kameros papildomai analizuoja Jūsų teritorijos vaizdą. Šios kameros jau geba išskirti kas kertą liniją ar perimetrą, pvz mašina, automobilis. Taipogi kameros ženkliai tiksliau veikia, ko pasekoje sulauksime mažiau melagingų pranešimų. Šios klasės kameros yra vadinamas aukso viduriukas tarp pinigų ir rezultatų. 

5 klasės IP kameros turi juntamai geresnius sensorius (matricą), tad ne tik kameros "akis" mato geriau, tačiau šios kameros turi juntamai galingesnę vaizdo analizę, turi ne tik 3 klasės galimybes (SMD Plus), bet jau ir dirbtinį intelektą, kuris mokinasi Jūsų aplinkos vaizde. Galingas vaizdo apdorojimas, aukštos kokybės kamera ir sensorius, gerokai gilesnė vaizdo analizė už pirmtakus brolius (2 ir 3 klasė). Ši kamera geba skirti ne tik žmogų ar mašiną, bet net veido bruožus, aprangos tipą ir jos dalis, mašinos spalvą, kėbulą ir visą eilę kitų aspektų (reikalingas 5 klasės įrašymo įrenginys)

Tad net kalbant labai bendrai, nesiplečiant į eilę smulkesnių niuansų, matome, kad IP kameros velniškai tobulesnės už buvusias kameras, tiek senas IP sistemas, tiek CVI sistemas ir net nelygintinai tobulesnės sistemos už WiFi kameras, tame tarpe ir 4G SIM autonomines kameras.

Tinkamos vaizdo stebėjimo kameros vietos pasirinkimas

Kameros vietą patartina pasirinkti toje vietoje, kurioje yra švariausias regėjimo ir efektyviausias matymo laukas. Rekomenduojama esant galimybei vengti stiprių šviesos šaltinių, kurie labai stipriai šviečia į mažą plotą, o visa likusi teritorija paskęsta tamsoje, nes pats palankiausias sprendimas yra tolygi, kad ir nestipri šviesa. Kamera neturėtų būti nukreipta į dažnai judančius objektus, dideles kliūtis aplink perimetro zoną, kurios gali užblokuoti įsibrovėlių vaizdą. Taip pat esant galimybei patartina vengti pastoviai judančių vietų (medžiai, krūmai, mirksinčios šviesos). Mes visada rekomenduojame geriau kartą su mumis pasikonsultuoti, nei 100 kartų skaityti ir klausyti visokiausių nuomonių, kurias kartais išsako ir nevisai patyrę ar mažą patirtį turintys žmonės.

Vietos su atribotomis ar aiškiomis teritorijomis, tokios kaip: tvora, parduotuvių įėjimai, garažo vartai, geležinkeliai, greitkeliai, yra idealios kamerų montavimui. Tačiau net ir neturėdami aptvertos teritorijos vis tiek galite stebėti savo teritorijas. Perimetro stebėjimas gali būti naudojamas aptikti įsibrovėlius žengiančius į Jūsų teritoriją ar net žmones įkritusius į vandens telkinį, tačiau kas liečia tvenkinius, ežerus, upes, čia geriausiai tinka Termo kameros  kuriuos turi ne tik vaizdo akį, bet ir šilumos termo kamerą.
Tikslinis programinis filtras ir algoritmai kurios turi 3, 5, 7 klasės padės tiksliau atskirti važiuojančias mašinas, einančius žmones ir kitus objektus.

 

Tinkamo montavimo pasirinkimas

Tinkamas montavimo pasirinkimas taip pat yra svarbus perimetro stebėjimui. Rekomenduotinas montavimo aukštis yra ne mažiau nei ~3 metrai, o kameros palenkimas žemyn apie 45 laipsnius. Tačiau daug kas priklauso nuo kameros objektyvo ir Jūsų teritorijos. Žinoma reikia nepamiršti kaip vietovė atrodys nakties metu. Jei teritorija netinkamai apšviesta ar šviečiama tiesiai į kameros objektyvą, tai gali sutrikdyti perimetro stebėjimo funkcijas dėl stiprių "šviesos zuikučių" vaizde.

 

Tinkamo objektyvo pasirinkimas

Labai svarbu pasirinkti tinkama objektyvą, kuris sugebėtų matyti kuo daugiau Jūsų teritorijos. Dažniausiai vienos kameros neužtenka, tad rekomenduojama tinkamai įsivertinti teritorijos plotus, norus, šviesos šaltinius, kad užtikrintumėte visos teritorijos stebėseną.  Atminkite esminę taisyklę: kuo kamera mato plačiau, tuo toliau yra mažesnis vaizdo detalumas. Jei svarbios vietos yra toliau, rekomenduojame apsvarstyti kameros įsigijimą su optiniu artinimu (nuoroda), o jei atstumai skaičiuojami jau ne keliasdešimtis metrų, o jau triženkliais metražo atstumais, reiktų pradėti domėtis ir rimtomis valdomomis kameromis vadinamomis PTZ (nuoroda
Kaip veikia perimetro apsauga: