Lazerinis greičio matuoklis

parašė GPS meistras , 2019 m. rugsėjo 30 d.

Lazeriniai greičio matuokliai ant trikojų - bene pats aktuliausias klausimas šiomis dienomis, kurį mums užduoda kone kas kelias minutes, tad nusprendėme šiek tiek papasakoti apie jų veikimo principą.

Vien žodis "Lazeris" turėtų leisti suprasti, kad tai ne tipinis "radio bangomis" veikiantis greičio matavimo įrenginys, tad jis dirba ne plačia apimtimi, bet tiksliai matuojamas konkretus objektas t.y. automobilis ar motociklas. Šis metodas itin patogus policijos pareigūnams, nes galima tiksliai pasirinktiti norimą automobilį iš didelio mašinų srauto. Dar kitaip ir liaudiškai sakant, tai lyg snaiperio darbas į pasirinktą transporto priemonę.

Šiame video matysite kitokio lazerinio greičio matuoklio darbą, tačiau manome, kad esmę suprasite

Ar radarų detektoriai aptinka lazerinius matuoklius? Na kalbant bendrai - taip ir čia nėra jokių didelių ar kardinalių skirtumų, tad tiek pigus, tiek brangus gan panašiai veiks, tačiau ar iš to bus naudos? Na iš tiesų ne, nelabai arba retais atvejais, nes įprastai patrulis įjungia lazerinį greičio matavimo įrenginį tik akimirkai - tad tik tokiu metu radarų detektorius ir gali aptikti veikiantį greičio matuoklį. Kitas labai svarbus momentas, tai kaip ir matėte šiame video - tai siauras ir nedidelio ploto taškas ir detektorius be jokio vargo praneša apie greičio matavimą, kuomet aptinka "lazerio šviesą", bet kuomet matuojamas ne Jūsų automobilis, o šalia važiuojantis ir kiek didesniu atstumu nuo Jūsų - detektorius "lazerio" nematys ir Jūs apie tai nežinosite.

Tad vienoks ar kitoks tas Lazerinis matuoklis, deja radarų detektoriai čia padės nedaug arba visai nepadės, nes dažniausiai pranešimą gausite esamuoju laiku, kuomet vyksta būtent Jūsų greičio matavimas. Ar yra veiksmingų priemonių prieš lazerinius matuoklius? Taip, žinoma, tai Antiradaras arba jei tiksliau, AntiLazeris - tai įrenginys kuris trumpam blokuoja Policijos greičio matuoklį, o Jūs per tą laiką galite pasikoreguoti savo greitį, tačiau tikrai nesakysime, kad tai 100proc veikia, padeda, o kadangi jų naudoti Lietuvoje negalima, draudžiama, konfiskacija + bauda, tad apie juos ir nesiplėsime. Be to, neretais atvėjais su Anti'Lazeriu galima prisišaukti daugiau bėdos, nei naudos, nes vietoje tiesiog pagrystos baudos Jums už greičio viršinimą Jūsų mašiną gali Policija pasiimti ekspertizei, paprastai sakant niekas nesigilins ir nežais su Jūsų įrodinėjimais, kad tai "vartų pultelis", tad mašiną ant tralo ir į ekspertizę ardymui. Kitavertus nusipirkus Anti'Lazerį jis jei ir padės, tai tik su Lazeriniu matuokliu, bet tai nieko bendro su visais kitais greičio matuokliais kuriuos naudoja Lietuvos Policija įskaitant neformines mašinas, stacionarius greičio matuoklius, vidutinio greičio atkarpos, kiti rankiniai matuokliai, o žvelgiant į ateitį labai svarbu, kad Jūsų detektorius gaudytų Multa Radar ir Gatso tipo matuoklius, nes tai ir yra esminė detalė, jei norite detektoriaus skirto ne tik dabarčiai, bet ir ateičiai. Čia labiausiai tinkamas Genevo Plus M modelis, kuris tiek Lietuvos, tiek Europos mastu yra labiausiai paruoštas, turintis didžiausius jautrumus ir tikslumus...ir net jei jis nepatikų, geresnio rinkoje tiesiog nėra. 

Antiradaras PoliScan FM1 Lazeris ant trikojo

PoliScan FM1 - Lietuvos kelių policija nusipirko jų keletą dešimčių, tai pažangūs greičio matuokliai, tad ar juos gaudys radarų detektoriai? Na mes nemėgstame kalbėti prieš laiką, tad visad diskutojame, pasakojame, rodome ir dalinamės informacija jau po testų, bet ne prieš... Tačiau šį kartą tenka daryti išimtį. Tai iš esmės tipinis lazerinis greičio matuoklis ir kuomet "lazerio spindulys" pateks į radarų detektoriaus zoną - praneš bet kuris radarų detektorius, tik ar to pakaks? Kada? Iš kokio atstumo? Kokiomis sąlygomis? ir t.t. pakalbėsime kuomet juos pradės naudoti. Menka paguoda žinoma yra, priešingai nei dabar policijos esami lazeriniai greičio matuokliai kuomet atliekamas trumpas "šūvis", tai šie naujieji nupirkti greičio matuokliai bus įjungti pastovai. Jei mes neklystame, jie matuos kelias eismo juostas ir tikėtina kad "lazerio" spindulys bus ne toks jau ir siauras, o gal ir ne vienas, vadinasi teoriškai turime gerokai didesnius šansus aptikti šiuos matuoklius iš anksčiau ir toliau, jei bus atliekamas greičio matavimas į Jūsų priekį, nes deja jei "šaus" į galą - greičiausiai nieko apie tai nežinosime.

Teks palaukti ir mums, ir Jums, o tuomet parodysime gerokai daugiau kaip veikia radarų detektoriai, kaip fiksuoja vieni ar kiti detektoriai, kas geriau ar prasčiau aptinka Lazerinius greičio matuoklius, kurių detektorių "akis" geriau, greičiau aptiks, informuos ir turi aukščiausio klasės ir jautrumo matricą.